• Житель Івано-Франківську побудував будинок-термос, що заощаджує тепло

  • Алiна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 29 липня 2016 року

Житель Івано-Франківської області побудував будинок-термос, який практично не потребує опалення взимку і зберігає прохолоду влітку. Будинок побудовано за європейською технологією Passive house, повідомляє like.if.ua.

Як каже господар будинку Микола Яцинович, на будівництво будинку площею 150 м² йому знадобилося 10 років. Собівартість будівлі виявилася такою ж, як і за будівництва звичайного. Щоб познайомитися з технологією будівництва енергоощадних будинків, Миколі довелося з'їздити до Австрії.

«Є така теорія пасивного будинку. Вона полягає в тому, що якщо почати утеплювати будинок, то, відповідно, будуть зменшуватися тепловтрати. А за певної товщини утеплення будинок стає теплим настільки, що зникає необхідність у традиційній системі опалення з підведенням газової труби, котлом, батареями в кожній кімнаті», — каже господар будинку.

У це непросто повірити, але якщо всю поверхню будинку вкрити шаром утеплювача завтовшки 25—35 см, то навіть за -5°С кожну кімнату будинку достатньо буде опалювати звичайною свічкою.

Для опорних конструкцій будівлі було обрано звичайну цеглу та бетон, а для утеплення — пінопласт і газобетон. В якості системи опалення пасивного будинку Микола вибрав два електротени потужністю по 2 кіловати кожен.

«У нас низькотемпературна (21—23°С) водяна тепла підлога по всій площі будинку. Ми не купували ніяких батарей, не підводили багато труб. У бетонну стяжку підлоги кинули трубу, і нею будемо обігрівати. Тобто якщо для звичайного будинку система опалення обійдеться в 150—300 тис. гривень, а то й більше, з огляду на підключення газових мереж, то ми вклалися в 50—70 тис. гривень. Плюс система примусової вентиляції 30 тис. гривень, яка накачуватиме чисте фільтроване повітря та виконуватиме функції кондиціонера влітку», — каже Микола Яцинович.

Головна умова енергоощадного будинку — утеплено має бути абсолютно все: не тільки стіни та вікна, а й дах, двері і навіть укоси. Товщина утеплювача для підлоги не менше 20 см, стін — 25 см, даху — 30 см. Ці значення перевищують в 2,5 раза прийняті норми будівництва в Україні, але відповідають сучасним шведським і австрійським стандартам.

«Такий собі будинок-термос. Якщо, наприклад, ви набираєте в термос воду, вона охолоджується дуже повільно — два дні. Так само, якщо наш будинок нагріти і вимкнути опалення, він буде теплим ще тиждень-півтора через велику тепломісткість цегляних стін і бетонної теплої підлоги. Більш того, влітку термос теж дозволяє не нагріватися будівлі вдень, а підтримувати прохолоду від нічного провітрювання. За рік тепловтрати з середньостатистичних 150—200 кВт/год на мбудівлі знижуються до 15—30 кВт/год на м2. Відповідно, використання котла можна скоротити в 10 разів», — каже пан Микола.

Раніше «Велика Епоха» розповідала про те, як правильно організувати систему опалення в будинку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...