• Ситуація на ринку нерухомості в 2016 році

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Четвер, 14 липня 2016 року

ⓅЕксперт з питань нерухомості Ігор Ігорович Черненко назвав заходи, що необхідно вжити для покращення ситуації на ринку нерухомості в 2016 році.

Він вважає, що 2015-й — це рік виживання для усіх учасників ринку нерухомості, зокрема, власників об’єктів, забудовників, орендарів та покупців нерухомості. Крім того, посилилася конкурента боротьба серед компаній-забудовників.

Серед факторів, що стримують розвиток сегментів нерухомості, він називає відсутність доступного кредитування та проектного фінансування, зниження купівельної здатності людей. Через це на більшості будівництв мала активність. У рітейлерів знижується товарообіг, а в бізнес-центрах пустують площі.

Експерт вважає що ринок нерухомості в Києва все одно буде, хоч і слабо, але розвиватися, тому що люди приїжджають сюди із регіонів, щоб знайти роботу, а студенти у вишах закінчують навчання, і потребують житла. Завдяки цьому передмістя буде користуватися попитом, тому що ціни там менші, ніж у столиці, часом на 30 відсотків.

Ігор Черненко вважає, що якісь окремі заходи ринку не потрібні, адже він стане активним лише тоді, коли в країна буде економічна й політична стабільність. Держава має перестати створювати перешкоди забудовникам. Якщо вона зможе забезпечити під оптимальний відсоток проектне фінансування й працюватиме над підвищенням платоспроможності населення, цього буде достатньо. Наразі експерт не бачить реальних умов для покращення обстановки на ринку в цьому році, але сподівається, що гірше не стане.

*Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком .

Підписатися:

Коментарі