ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Нова інтерактивна мапа показує катастрофічну вирубку лісу у Карпатах

Велика Епоха

Журналісти видання «Тексти» склали інтерактивну мапу масштабної вирубки лісів у Карпатах. Дані супутникових знімків наочно показують катастрофічне становище природних парків і заповідників цього регіону.

4 гірські області на заході України — це ліси площею 2,2 млн га, що становить ¼ всіх лісів України. Всього в Україні лісами вкрито 16% території країни, в карпатських регіонах — 40%. Площа лісових зон Закарпаття становить 51%, і за цим показником Україна на третьому місці після Швеції та Фінляндії.

Але величезні масштаби вирубки лісів не залишають надій на збереження багатьох заповідників і природних парків Карпат, що може обернутися справжньою екологічною катастрофою.

Журналісти «Тексти» проаналізували дані супутникових знімків основної частини українських Карпат і вибрали кілька ділянок, які найбільше постраждали від вирубки.

#img_center_nostream#На мапі червоним кольором позначено зони вирубок, проведених за останні чотири роки — з літа 2011-го по червень 2015 року. Також можна побачити, як змінилися вирубки за 15 років, порівнявши супутникові знімки Карпат за серпень 2000 і червень 2015 року.

У районі гори Попадя, від села Осмолода (Івано-Франківська область) до Лопухова (Закарпаття) вирізано територію розміром понад 1000 футбольних полів. «Від бензопил не захищено навіть природні парки та заповідники. До мораторію на експорт ліс приносив чимало валюти: вирубки годували і бідне населення гір, і худий український бюджет», — кажуть розробники мапи.

За даними Держлісагентства, з 1 га вирубаного лісу отримують 240 м3 деревини. У Карпатах — 300—400 м3 на 1 га.

«А тепер уявіть величезний куб із суцільного дерева. Гігантський дерев'яний куб, з довжиною ребра 1 км. А тепер уявіть іще один такий же. Приблизно так виглядав би загальний запас деревини в усіх лісах України», — йдеться в коментарі до мапи.

Ще одна велика проблема України — це стихійні звалища та сміттєві полігони. Вирішення цієї проблеми залежить від кожного з нас. Поділіться з друзями інтерактивною мапою «Куди здати відходи», щоб стимулювати жителів розділяти відходи та відправляти вторсировину на переробку.