• З чого почати конструювати систему опалення: поради теплотехніків

  • Алiна Танько | Велика Епоха
    Неділя, 31 липня 2016 року

З чого починається будівництво заміського будинку? Зовнішній вигляд і красиве оформлення фасаду не так важливі, як правильно сконструйована система опалення. Як зробити так, щоб у будинку було тепло і чому не варто поспішати з придбанням котла, розповідає Еconet.

Найпоширеніші помилки в організації системи опалення:

1. Відсутність утеплення в системах теплих підлог. Результат — все тепло йде не вгору, а вниз.

2. Невірно підібрані діаметри труб і клапанів. Результат — шуми та недостатній прогрів приладів опалення (батарей).

3. Неправильно встановлені насоси. Результат — насоси заважають один одному і блокують всю систему.

ІнститутиІ навіть якщо на систему обігріву було витрачено чималі гроші, через ці помилки температура в будинку буде некомфортною для житла. Продумування системи опалення заміського будинку треба починати з теплотехніки. А саме, з моменту вибору конструкцій стін, даху, перекриттів.

Чим краще утеплено будинок, тим менше грошей знадобиться на теплове обладнання на початку, і тим меншим буде щомісячний платіж за опалення. Те, наскільки теплим вийде будинок, залежить не тільки від товщини стін, але і від характеристик матеріалів: наприклад, коефіцієнти теплопровідності стінових блоків з пінобетону можуть відрізнятися на десятки відсотків. Найбільш стрімко тепло витікає з дому через вікна, перекриття, стіни, двері та покрівлю. А через вентиляцію будинок втрачає 20—30% тепла.

Інститути Passive House («Пасивний будинок»), що активно розвиваються сьогодні в Європі, як раз і покликані зробити масовою технологію зведення будівель з мінімальним споживанням енергоресурсів.

Основні етапи конструювання системи опалення

Вибір і купівля опалювального котла — не першочергове завдання. З інженерної точки зору, конструювання системи опалення складається з наступних кроків:

Крок 1. Визначення та підсумовування значень теплових втрат будинку для обчислення загальної потреби в тепловій енергії.

Крок 2. Відповісти на питання: яку температуру повітря і підлоги потрібно підтримувати в будинку, в яких приміщеннях опалення буде за допомогою батарей, в яких потрібна водяна тепла підлога.

Крок 3. З отриманих даних визначити джерела тепла в кожному приміщенні та їх потужність.

Крок 4. З'ясувати потребу в гарячій воді.

Крок 5. Підібрати котел за потужністю. Вибір котла — твердопаливний, газовий або електричний — залежить від доступних джерел енергії. Головний критерій: у найхолодніший період зими його продуктивність повинна покривати потребу в теплі за заданої температури підлоги і повітря в будинку.

Таким чином, вибір котла — не першорядне завдання під час конструювання системи опалення.

Раніше «Велика Епоха» розповідала, як робити енергоефективні паливні брикети для обігріву будинку з біомаси та макулатури.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...