• Які продукти з Китаю не варто купувати?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 1 червня 2016 року

Багато харчових продуктів, які пропонуються в магазинах і супермаркетах, — це імпорт різної якості. Дізнаймося, які продукти з Китаю вважаються небезпечними і можуть містити пестициди, канцерогени і навіть пластик.

У наші дні Китай займає перші позиції серед країн зі складною екологічною обстановкою: отруєні пестицидами річки, смог від промислових заводів, скорочення запасів питної води... У січні 2013 року Піднебесну накрив смог, який став найжахливішим за всю її історію: протягом місяця в Пекіні було тільки 5 (!) днів, коли небо світлішало, і імла розсіювалася. Жалюгідний стан озер, морів, повітря, ґрунтів, річок, скорочення площі лісів і зелених насаджень — все це свідчить про те, що Китай перебуває на межі екологічної катастрофи.

Попри це, Китай тоннами поставляє харчові та продовольчі товари до більшості країн світу. Деякі з китайських продуктів є небезпечними: містять токсичні речовини або навіть є підробкою, виготовленою із пластику.

Продукти з Китаю, від покупки яких краще утриматися:

Рис

Китайський рис може виявитися не справжнім, а виробленим із пластику. Як розповідала раніше «Велика Епоха», такий «рис» виробляють із картопляного крохмалю, ямса і промислової сировини. Відрізнити за зовнішнім виглядом справжній рис від пластикового непросто, це можна зробити тільки під час варіння. Рис, який залишається твердим і вимагає набагато тривалішого варіння, швидше за все, підроблений. З'їсти кілька чашок такого «рису» — це все одно, що з'їсти поліетиленовий пакет.

Риба: тілапія і тріска

Тілапія або тріска з Китаю — це найгірший вибір риби, який можна зробити. Тілапія вирощується на рибних фермах, санітарні норми яких залишають бажати кращого. Риба виростає в маленьких басейнах з постійним браком місця і води і харчується всім, чим доведеться. Вона вважається токсичною та шкідливою рибою. 80% тілапії в країнах СНД і навіть у США завозиться з Китаю.

Тріска також не належить до здорової їжі: вона живе у своїх власних відходах. Близько 50% тріски на наших прилавках — з Китаю.

Молочні суміші

У 2008 році в Китаї стався широко відомий «молочний скандал»: через меламін, який повсюдно додавався до молочних сумішей, постраждало понад 300 тисяч дітей. Але все це не зупинило китайських виробників — меламін виявляють в імпортованих молочних сумішах і досі.

Сіль

Під виглядом звичайної солі з Китаю вже не перший рік імпортується промислова. Вона відрізняється від їстівної: за її вживання згодом відбувається порушення репродуктивної функції, розвиваються фізичні та інтелектуальні відхилення.

Кури

Майже щороку в Китаї фіксують спалахи пташиного грипу. Чи можна бути впевненим, що куплена птиця не заражена вірусом? До того ж, вирощених на фермах птиць підгодовують гормонами росту.

Консервовані гриби

На більшості банок консервованих грибів з Китаю можна побачити наклейку «organic», що абсолютно не відповідає дійсності. Цей напис використовується виключно з метою збільшення прибутку. Гриби можна вирощувати і збирати тільки в місцях з гарною екологією: подібно до губки, гриби вбирають всі речовини, в тому числі, і токсичні.

Плюс до цього, багато із завезених партій грибів вже є зіпсованими. До 34% грибів в магазині — з Китаю.

Часник і чорний перець

Для кращого збереження часник обробляють хімікатами, що надає йому дивний присмак. 31% часнику в супермаркетах — з Китаю. До чорного перця виробники додають мул, який можна навіть не відчути.

Зелений горошок

10 років тому підроблений зелений горошок почав масово вироблятися в Китаї. Його виробляють із сої, зеленої фарби та хімічного консерванту під назвою метабісульфіт натрію. Метабісульфіт натрію заборонений для використання у харчових продуктах, він викликає рак і порушення обміну речовин. Під час варіння підроблений горошок не розм'якшується, а вода стає яскраво-зеленого кольору.

Яблучний сік

Китай — найбільший забруднювач планети пестицидами, але їх наявність у продуктах харчування ретельно приховується. Пестициди та інші токсичні речовини є і в яблучному соку, який імпортовано з Китаю.

За матеріалами Еconet.

Дізнайтеся, яку програму здоров'я закладає ваше місце проживання.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...