Четвер, Вер 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Ройбуш — найкорисніший напій бадьорості і довголіття

Четвер, 29 квітня 2021 року

Ройбуш — незвичайний напій теракотового кольору — називають цінним подарунком Африки. Він не містить кофеїну, а його користь багато в чому перевершує чорний і зелений чай. Про лікарські властивості ройбуша і те, як правильно приготувати напій, ми розповімо далі.

Ройбуш — корисний теракотовий чай без кофеїну. Фото: Cliff/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0
Ройбуш, що також називають ройбос («червоний кущ»), — це традиційний напій корінних народів південної Африки. Його готують з тонкого листя і червоних гілок чагарнику Ройбуш, настоюючи їх у гарячій воді.

За легендою, ройбуш подарували давнім бушменам Боги як джерело довголіття, бадьорості і здоров'я. Всупереч багатьом спробам виростити чагарник на інших континентах зі схожим кліматом (наприклад, Австралії та Південній Америці), це не вдається: ройбуш залишається вірним своєму походженню.

Як отримують ройбуш

Ройбуш буває двох кольорів: червоний і зелений — все залежить від способу обробки. Червоний ройбуш — це подрібнені стебла і зелене листя рослини, які пройшли ферментацію. Після ферментації зелене листя набуває бурштинового кольору, його досушують на сонці. Червоний ройбуш відрізняється природним солодкуватим смаком і красивим червоним відтінком. Це так званий традиційний спосіб заготівлі.

Ройбуш готують з тонких листків і червоних гілок чагарнику Ройбуш, настоюючи їх у гарячій воді. Фото: Sharon Greenberg/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0
Зелений ройбуш почали виробляти недавно. Відразу після збору листя обдають паром, це зупиняє процес ферментації. Потім листя розминають і готують напій, що нагадує зелений чай з м'яким трав'яним смаком.

Вважається, що поширення ройбушу в Європі почалося в перші роки XX століття. Першими європейцями, які спробували ройбуш, стали голландці. Слідом за ними про цей напій дізналися і в інших частинах світу. Але унікальні властивості ройбуша залишалися загадкою для європейців, які сприймали його лише як екзотичний чай з незвичайним смаком.

Цінні властивості ройбуша відкрили вчені з країни Висхідного Сонця. Виявилося, що цей напій не поступається за своїми властивостями зеленому чаю і навіть перевершує його!

Що містить ройбуш?

Ройбуш містить: залізо, кальцій, мідь, марганець, цинк, фтор, магній, натрій, калій; натуральний тетрациклін — антибіотик, антиоксиданти та флавоноїди, близько 100 ароматичних олій.

Ройбуш буває двох кольорів: червоний і зелений — все залежить від способу обробки. Фото: Akuppa John Wigham/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by/2.0

Властивості та застосування ройбушу:

 • допомагає за розладу шлунка і шлункових спазмів, печії, нудоти і блювоти;
 • виводить глисти, лікує запори;
 • зміцнює стінки судин, підвищує їх еластичність;
 • корисний за підвищеного тиску і серцево-судинних захворюваннь;
 • зміцнює кістки;
 • покращує обмін речовин;
 • при ангіні та ГРЗ — протизапальний засіб;
 • можна вживати навіть за сечокам'яної хвороби: ройбуш не містить щавлевої кислоти;
 • корисний для відновлення організму після важкого фізичного навантаження, в тому числі, для спортсменів;
 • покращує роботу імунної системи;

Ройбуш не поступається за своїми властивостями зеленому чаю і навіть перевершує його. Фото: Selena N. B. H./flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by/2.0

 • добре впливає на нервову систему;
 • усуває головний біль і депресивні стани;
 • не містить кофеїну — ройбуш можна пити перед сном;
 • чашка ройбушу вранці — бадьорить, вдень — налаштовує на робочий лад і знімає втому, перед сном — розслабляє і допомагає заснути.
 • У косметології: заморожені кубики льоду з ройбушем вирівнюють колір шкіри, прибирають темні кола і зморшки біля очей.

Ройбуш практично не має протипоказань, окрім індивідуальної нестерпності, яка зустрічається дуже рідко. Цей напій можна пити всім — як дітям, так і дорослим, і в будь-який час дня.

Як приготувати цілющий напій ройбуш

В Африці ройбуш не настоюють, а кип'ятять приблизно 30 хв. Фото: Amanda Woodward/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0
1 ч.л. ройбушу залити 1 склянкою окропу, дати настоятися 5—10 хв. Є й інший спосіб приготування, який використовують в Африці: ройбуш не настоюють, а кип'ятять приблизно 30 хв. На відміну від чаю, в ході такого приготування корисні речовини не втрачаються, а навпаки, це дозволяє розкритися всім цінним властивостям цього унікального напою.

Дізнайтеся також, як залежить наше самопочуття від погоди і в чому користь мускатного горіха.

Comments   

загрузка...