• Які токсичні речовини додають у фарби для волосся?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 8 березня 2016 року

Фарбування волосся за допомогою фарби не тільки виснажує його структуру, а й може стати причиною серйозного отруєння організму, аж до коми.

Фарби для волосся мають попит не тільки для зафарбовування сивини, але й вже багато років залишаються популярним засобом для створення нового образу у молодих дівчат. Згідно з проведеними опитуваннями, близько половини жінок починають використовувати фарби для волосся ще в юності. Крім самих пігментів, фарба для волосся також містить консерванти та інші хімічні речовини, які роблять її більш стійкою, але не всі знають про потенційну небезпеку для здоров'я цих речовин.

38-річна Джулія з Англії ніколи не страждала на алергію. Раз на 2 місяці вона купувала засіб для зафарбовування сивини. Так було і того дня. Вона купила в магазині звичайний набір для фарбування волосся від відомої фірми. Джулія нанесла фарбу на волосся і через кілька хвилин втратила свідомість. Алергічна реакція на компонент фарби під назвою парафенілендіамін була настільки сильною, що Джулія впала в кому. За словами лікарів, її мозок отримав серйозну травму, і навіть якщо жінка вийде з коми, вона вже не зможе бути повноцінною людиною.

Парафенілендіамін — канцероген і сильний контактний алерген. Хоча алергія на цю речовину — досить нечасте явище, але якщо вона проявляється, то реакція дуже сильна. І більше того, вона може виникнути не відразу після першого фарбування. Попри небезпечні властивості, парафенілендіамін міститься чи не в 99% всіх розрекламованих фарб для волосся. Сьогодні ця речовина є офіційно забороненою у багатьох країнах Європи та частково в США.

На жаль, парафенілендіамін — не єдиний небезпечний компонент, який міститься у фарбах для волосся. Відповідно до одного з проведених досліджень, з 456 фарб для волосся (для тестування відбирали найбільш відомі марки) тільки 56 є відносно безпечними для здоров'я. Інші 400 містять речовини-алергени та токсичні компоненти, які порушують роботу внутрішніх органів, в тому числі, репродуктивних. Дія цих речовин може проявитися не відразу, але багато жінок користуються фарбами більшу частину життя.

Які небезпечні речовини містять фарби для волосся

Парафенілендіамін, про який розповідалося вище, називають токсичною складовою фарб для волосся. Його використання заборонено в Англії, Франції, Швеції та Німеччини. Найбільше парафенілендіаміну містять фарби темних кольорів.

Ацетат свинцю також міститься в темних фарбах. Ця сполука вражає мозок і нервову систему.

Пероксид (перекис) водню — добре знайома багатьом речовина (освітлює волосся) і, тим не менш, небезпечна: викликає збої в роботі нервової та травної систем, токсична для легенів, підвищує ризик захворювання на рак.

Р-фенілендіамін (PPD) додається у фарбу з метою поліпшення її стійкості, завдяки чому вона довше тримається на волоссі. Ця речовина міститься більш ніж у 70% всіх фарб. Крім руйнування структури волосся з подальшим облисінням, PPD може викликати алергічні реакції (пухирі, опіки, астматичний напад з летальним результатом), токсичний для печінки, легенів, нирок, імунної та нервової системи, викликає шкірне захворювання під назвою вітіліго.

Етаноламін (monoethanolamine, 2-aminoethanol) — похідна аміаку. Міститься в стійких, тонувальних фарбах, у фарбах для зафарбовування сивини та фарбах прямого фарбування, в складі безаміачних фарб і безаміачних засобів для хімічних завивок. Американський центр контролю та профілактики захворювань відносить етаноламін до категорії речовин, небезпечних для життя та здоров'я. Пари цієї речовини пригнічують роботу нирок і печінки, можуть викликати пошкодження слизових очей і респіраторні захворювання.

Аміак (гідроксид амонію) міститься в багатьох фарбах для волосся, а також у засобах для хімічної завивки та випрямлення волосся. Викликає проблеми з диханням (кашель, дихавицю), почервоніння очей, подразнює шкіру (набряк, опік). Особливо небезпечний для астматиків.

4-АВР — кодова назва потенційного канцерогену, що міститься в багатьох фарбах. Ця речовина утворюється в процесі отримання фарби для волосся, і тому її не вказують на етикетці товару. Тому дізнатися, чи містить фарба 4-АВР, можна тільки в лабораторних умовах. Вчені хіміко-токсикологічного відділу Управління харчових продуктів і ліків США провели тестування 11 фарб для волосся. У 8 з них (в чорній, червоній і відтінках блонда) було виявлено 4-ABP. У каштановій фарбі його не виявилося.

Резорцин — сильний алерген, викликає гормональні порушення та захворювання щитовидної залози.

Персульфати (калій, натрій і амоній-сульфати) — складають до 60% відбілювальних засобів і фарб для волосся. Концентрація цих речовин понад 17% викликає подразнення шкіри, під час вдихання — астму й проблеми з легенями.

Формальдегід — консервант, особливо небезпечний для вагітних, підвищує ризик раку та репродуктивних захворювань.

Кам'яновугільний дьоготь — міститься в понад як 70% темних фарб для волосся. Підвищує ризик раку, подразнює шкіру, викликає випадання волосся та висип.

Гідантоїн — консервант, входить до складу не тільки фарб для волосся, але й шампунів, лосьйонів і кондиціонерів. Може викликати імунні порушення, тому деякі країни відносять гідантоїн до категорії речовин обмеженого застосування.

Тут перераховано тільки основні й найбільш популярні токсичні речовини в засобах для фарбування волосся. Хоча вони застосовуються не щодня і в допустимій кількості, але регулярний контакт з ними навіть у малих дозах, як правило, тягне за собою довгострокові наслідки. Тобто вони мають кумулятивний ефект: потрапляючи через кров до печінки та інших органів, вони накопичуються і викликають хронічну інтоксикацію, наслідки якої — це хвороби нашого часу: алергія, рак, дерматози.

Чи існує альтернатива покупним засобам для фарбування волосся? Так, це натуральні барвники — хна, басма, відвари та настої трав.

Дивіться також добірку рецептів домашніх еко-засобів для прання, прибирання та гігієни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...