• 12 простих речей, які щодня роблять нас щасливими

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 23 березня 2016 року

Що робить нас щасливими? Нові досягнення, неспішна прогулянка або домашній годованець, що привітно зустрічає після роботи? Виявляється, щоб відчувати себе щасливими, потрібно не так уже й багато: це ті прості речі, які є в житті багатьох.

Як показують дослідження, для більшості людей щастя — в малому. Під час опитування, проведеного серед 2000 дорослих, більше ¼ сказали, що щасливими їх роблять кілька життєвих дрібниць.

Коментуючи отримані результати, доктор Глен Вільямс, старший викладач психології в Nottingham Trent University, сказав: «Ефективним досягненням щастя необов'язково є серйозні події, які ми плануємо, такі як шлюб, переїзд тощо. Скоріше, це маленькі несподівані приємні речі в житті, які змушують нас посміхатися кожен день і допомагають нам створювати більш щасливе й повноцінне життя, для себе і близьких людей». Що ж це за речі?

Прості речі, які щодня роблять нас щасливими

1. Допомога іншим людям. Як показують дослідження, співчутливі люди, що готові прийти на допомогу, менше страждають від стресу. В таких людей більш стабільний психологічний стан, який не покидає їх навіть у найважчий день — хіба не це запорука здоров'я?

«Дивно, наскільки сильний вплив має просоціальна поведінка, тобто допомога іншим без розрахунку на винагороду, на наш психологічний стан протягом дня. Наприклад, якщо учасник, попри емоційно важкий для нього день, багато допомагав іншим, стрес анітрохи не погіршував його настрою. Але варто було лише трохи знизити звичайний рівень просоціальної поведінки, і негативний вплив стресу вже відчувався більшою мірою», — сказала автор дослідження Емілі Енселл.

2. Гра зі своїм домашнім улюбленцем. Тварини роблять наше життя більш веселим і наповненим, а ще — вони допомагають впоратися з депресивним станом в осінньо-зимовий період. Як показує дослідження доктора Джун Ніколас, кішки заспокоюють наше тіло та розум. Любителі кішок не страждають від емоційного спаду, головних болів, хвилювань, напруженості та безсоння. Подібний ефект проявляється й під час спілкування з іншими тваринами. Про це можна дізнатися в статті «Анімалотерапія — спілкування, що зцілює».

3. Сієста. Нетривалий денний сон — маленька, але приємна звичка, яка, до того ж корисна для здоров'я серця. Правильна сієста збільшує ефективність роботи й особливо необхідна тим, хто відчуває стрес або регулярне недосипання.

4. Смачна та здорова їжа. Харчуватися правильно і знати, що саме в такій їжі потребує організм, — проста річ, яка робить нас щасливими. А урізноманітнити меню правильного харчування допоможуть рецепти з різних країн світу.

5. Єдність з природою. Як казав Порфирій Іванов, здоров'я людини — в її єдності з природою. Не втрачайте цей зв'язок. Влітку або теплою весною знайдіть час вийти в ліс, походити босоніж або просто полежати на траві, слухаючи звуки природи.

6. Заняття спортом. Як відомо, в ході фізичного тренування відбувається викид ендорфінів — «гормонів щастя». Щоб обрати той вид фізичної активності, який найкраще відповідає вашій статурі, скористайтеся нашими порадами.

7. Читання книги. Читання — такий же корисний, як і приємний вид відпочинку. Згідно з проведеними дослідженнями, читання улюбленої книги ефективно знижує стрес, позбавляє від депресії та смутку, покращує роботу мозку і позбавляє від безсоння.

8. Праця в саду. Якщо у вас є сад або невелика територія, за якою потрібен догляд, — не пропустіть цю можливість. Фізична робота втомлює тіло й «очищає» думки, дозволяючи відчути себе втомленим, але щасливим.

9. Прогулянки. Проста піша прогулянка — відмінний засіб для відновлення внутрішньої рівноваги. Як підтвердили вчені, прогулянки на природі попереджають депресію та стрес, допомагають «очистити» голову від поганих думок.

10. Музика. В наш час існує безліч наукових доказів сприятливого впливу музики на здоров'я. «Музика і пісні, які висловлюють чисту істину, чисту доброту та чисту красу, здатні виправити серце і стримати хвороби, виконуючи роль, яку ліки не можуть замінити», — каже доктор Джейсон Лю, директор наукового Інституту взаємозв'язку між душею і тілом в Каліфорнії.

11. «Занурення в себе». Це може бути як медитація, плавні вправи цігун або йога.

12. Зустріч із друзями. Смішні історії, анекдоти та кумедні життєві історії від друзів не тільки покращують настрій, але й дарують моменти щастя. Адже відомо, що сміх лікує серце, заспокоює нерви, знімає м'язову напругу, покращує творчі здібності й навіть є добрим знеболювальним.

Ми впевнені, що кожен може скласти свій «список маленьких радощів», які роблять наше життя особливим та гармонійним. А наостанок маленька порада — не дозволяйте дрібницям турбувати вас, цінуйте ті маленькі радощі, які випадають на долю.

Дізнайтесь також, як навчитися «відпускати» емоції і насолоджуватися життям просто зараз.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...