• Миємо волосся без шампуню: прості засоби замість покупних

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 15 березня 2016 року

Шампунь — не єдиний засіб для миття волосся. Існують прості й доступні засоби, які не тільки добре відмивають волосся, але і роблять його здоровішим та сильнішим.

Щоб волосся виглядало красивим і здоровим, зовсім не обов'язково вибирати супер-дорогі шампуні, маски та ополіскувальні засоби. Все потрібне для волосся можна знайти серед натуральних засобів, про мийні властивості яких, можливо, знають не всі.

Так уже склалося в нашій свідомості, що засіб для миття волосся — це обов'язково щось пінисте, і чим більше піни — тим краще. Але, як показує досвід, саме такі засоби, що піняться, — шампуні з SLS, SLES і т.п. — тільки шкодять нашому волоссю. Змиваючи зі шкіри голови весь жир, вони висушують волосся (особливо кінчики), перетворюючи їх на клоччя. Щоб відновити баланс, шкіра починає виробляти жир з іще більшим зусиллям, як результат — через пару днів волосся стає жирним біля коріння, і його знову доводиться мити... Коло замикається.

Чим сильніше жирнішає волосся — тим частіше доводиться його мити, аж до того, що це стає щоденною процедурою! Чи варто говорити про наслідки такого догляду? Тонке й ламке волосся, яке складно розчесати і ніяк не вдається відростити. А пляшечки шампунів все швидше закінчуються, чому раді виробники шампунів, але точно не ваше волосся.

Одна з альтернатив звичайним шампуням — це безсульфатні шампуні, які, на жаль, мають свої недоліки. По-перше, це вартість. Як правило, вони дорожчі за звичайні шампуні. Друге — їх більша витрата. Щоб вимити голову справжнім безсульфатним шампунем потрібно 3—4 підходи. Він швидко закінчується, і навіть якщо його вартість така ж, як у звичайного шампуню, купувати його доведеться частіше.

Інша альтернатива — це натуральні засоби для миття волосся: борошно (житнє, нутове), гірчиця, житній хліб, глина, хна, кефір (кисляк, сироватка), мильні горіхи, жовток, сода, мильнянка... І хоча далі ми будемо називати їх натуральним шампунем, більшість цих засобів не мають характерну особливість шампуню — вони не миляться (за винятком мильних горіхів і житнього борошна), але при цьому відмивають волосся так само добре, як і звичні пінні засоби!

Натуральні шампуні для волосся

- Порошок гірчиці. Гірчиця має відмінну властивість видаляти надлишки жиру і прискорювати зростання волосся завдяки підживленню корисною олією. Гірчиця — незамінний засіб для миття волосся після маски з олії. Її можна використовувати і як самостійний шампунь (особливо для жирного волосся), але не кожен раз під час миття волосся. Кращий варіант — додавати гірчицю в інший натуральний засіб, наприклад, у борошно.

- Борошно: житнє, горохове (нутове). Житнє борошно — один з кращих засобів для миття волосся. Воно не пересушує волосся, не викликає січення кінчиків, волосся не «звикає» до такого шампуню, завдяки чому житнім борошном можна мити весь час. Найкращий варіант борошна — цільнозернове середнього або грубого помелу. Житнє борошно підходить для всіх типів волосся. Для дуже сухого волосся підійде горохове борошно.

Важливо: для миття волосся не можна використовувати борошно, що містить значний відсоток клейковини (наприклад, пшеничне). Вимити з волосся таке борошно буде вкрай складно.

- Житній хліб. Як і борошно, житній хліб не тільки миє волосся, але й живить шкіру голови вітамінами. Підходить для всіх типів волосся. В кінці миття волосся потрібно ополоснути розчином оцту.

- Жовток. Жовток, відокремлений від плівки, також часто використовується як натуральний засіб для миття волосся. Робить волосся блискучим, допомагає впоратися з лупою. Як і гірчицю, жовток не рекомендується використовувати за кожного миття — він може висушити волосся. Виняток становлять шампуні, куди жовток входить в якості добавки. Наприклад, житнє борошно + жовток або глина + жовток.

- Глина або хна. Хороші засоби для миття волосся і створення поживних масок-шампунів. Живлять шкіру голови, видаляють зайвий жир. Краще використовувати в поєднанні з іншими засобами. Після миття потрібне ополіскування підкисленою водою (наприклад, оцтом).

- Кефір, сироватка, кисле молоко. Дбайливо доглядають за волоссям, зволожують. Підходять тільки для дуже сухого волосся.

- Мильні горіхи або мильнянка. Відвар мильних горіхів (подрібнених або цілих) або мильнянки — натуральні засоби для миття волосся і боротьби з лупою.

- Сода. Хоча сода і не є таким корисним шампунем, як борошно або глина, але її часто використовують для миття жирного волосся. Сода підсушує волосся. Мінус — вона не живить шкіру голови.

- Шампуні-маски. Існує безліч інших способів миття волосся різними комплексами інгредієнтів, які можна назвати «масками»: вони і живлять шкіру голови, і очищають волосся.

Натуральні шампуні. Що про них потрібно знати?

1. Кожен з перерахованих натуральних шампунів більше підходить для певного виду волосся. Уважно вивчіть і підберіть найбільш відповідні варіанти.

2. Натуральний шампунь готується безпосередньо перед миттям голови (крім відвару мильних горіхів).

3. Після застосування шампуню обов'язково промийте волосся кислим розчином: кардаде, лимонного соку або оцту (1 ст.л. на 1 л холодної води).

4. Чергуйте натуральні шампуні для більшого ефекту. Виняток становить житнє борошно — його можна застосовувати як завгодно довго.

5. Суміші підсилюють ефект шампуню: наприклад, додавання гірчичного порошку в борошно посилить зростання волосся, а додавання яєчного жовтка — надасть волоссю блиск.

Не бійтеся експериментувати і спробуйте деякі з варіантів натуральних шампунів — і ви обов'язково знайдете саме той, який найкраще підходить вашому волоссю.

Дивіться також рецепти бальзаму для губ на основі поживних олій і прості рецепти еко-засобів для прибирання будинку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...