• Чи має тренування для жінок свої особливості?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 29 лютого 2016 року

Регулярне відвідування тренажерного залу й силові навантаження — це ще не гарантія отримання стрункого та підтягнутого тіла. Жінки та чоловіки мають різну будову організму й свою специфіку нарощування м'язів. В цій статті розповімо про те, як не нашкодити своєму здоров'ю і досягти бажаних результатів.

У наш час тренажерний зал — місце «проживання» не тільки чоловіків, а й жінок, які хочуть мати рельєфне тіло. Хоча тіло чоловіка й жінки майже не відрізняється м'язовим скелетом за кількістю й розподілом м'язів, тренування все ж має бути різним. Це зумовлено різною структурою м'язового волокна, його реакцією на різні навантаження й особливостями нарощування м'язової маси, кажуть фахівці.

Розглянемо основні відмінності будови тіла жінок і чоловіків, на які варто звертати увагу під час складання програми тренувань.

Відмінності будови тіла жінок і чоловіків

1. У чоловіків довжина хребта менша, ніж у жінок. Руки та ноги у них також коротші.

2. У верхній частині тіла чоловіки сильніші за жінок і навпаки: в нижній частині тіла жінки сильніші за чоловіків.

3. Жінки мають потужнішу структуру тазової області, чоловіки — плечової.

4. Жіноче тіло має більшу схильність до накопичення жиру, особливо, в області тазу на ногах.

5. Жінкам складніше наростити м'язи: тіло чоловіків сильніше, але менш гнучке, у жінок — навпаки.

6. У жінок тонші плечові та ліктьові суглоби.

7. Чоловіки швидше відновлюються після тренування. У жінок вища нервова збудливість, частота серцевого ритму та дихання.

З урахуванням головних вище перерахованих фактів, жінкам рекомендується дотримуватися наступних правил тренування:

1. Під час навантаження м'язів жінки можуть використовувати ширшу амплітуду рухів. Це обумовлено значною еластичністю сполучних тканин. Також у жінок більш потужна структура тазової області з низьким розташуванням центру тяжіння, що гарантує кращу рівновагу й стійкість під час виконання вправ.

2. Чоловіки швидше нарощують м'язи в області плечей, жінки — в нижній частині тіла.

3. Жінкам потрібно обережно виконувати вправи на підйом обтяжень, які пов'язані з навантаженням верхньої частини тіла і, особливо, напругою ліктьових і плечових суглобів.

4. Жінкам краще починати тренування з найбільших м'язів — м'язів ніг і тазу.

5. Правило тренування для жінок: мале обтяження, але велика кількість повторів. Збільшення кількість вправ не більше ніж на 1/3. Під час виконання вправ уникати великого прогину назад і глибоких стрибків на жорсткій платформі.

Дізнайтеся також, як зменшити м'язовий біль після тренування і що важливіше для зниження ваги — спорт або правильне харчування?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...