• Створено першу пляшку з водоростей

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 11 квітня 2016 року

Студент Ісландської академії мистецтв розробив технологію створення пляшок з порошку червоних водоростей. Така пляшка «живе» доти, поки в ній є рідина, пише сайт Dezeen.com.

Автор розробки — Арі Йонссон (Ari Jónsson), студент академії мистецтв в Ісландії. На фестивалі дизайну DesignMarch, який проходив у березні цього року, він представив свій перший прототип ємності з перероблених водоростей. Ємність являє собою звичайну на вигляд пляшку, з однією вагомою відмінністю — вона не містить ні грама пластику й абсолютно розкладається у природі.

«Я читав, що 50% пластика використовується один раз і потім викидається. Я відчуваю, що є гостра потреба знайти способи, як замінити цю нереальну кількість пластмаси, яку ми виробляємо, використовуємо і викидаємо щодня. Чому ми використовуємо матеріали, які розкладаються сотні років у природі, щоб випити з них один раз, а потім викинути?», — каже Арі Йонссон.

У пошуках найпростішого, найдоступнішого і, головне, біорозкладного матеріалу, Арі зупинив свій вибір на агар-агарі — порошку з червоних водоростей (багрянки, лат. Rhodóphyta). Червоні водорості дуже поширені, до того ж, вони не отруйні і використовуються в їжу.

Технологія створення пляшки починається з приготування желеподібної субстанції з агар-агару та води. Далі її нагрівають на повільному вогні і заливають в охолоджену форму, яку опускають у крижану воду, а потім поміщають у холодильну камеру. Через деякий час біопляшка готова.

Поки в тарі є рідина, вона зберігає форму і виглядає як звичайна пляшка. Як тільки рідина в ній закінчується — вона починає всихати і зменшуватися в розмірах. Пляшку можна з'їсти (хоча її смак досить специфічний) або просто викинути — вона повністю розкладається без шкоди для довкілля.

Невеликий мінус — тара з агар-агару надає вмісту невеликий присмак. Тому Арі Йонссон не вважає свій проект завершеним і має намір продовжити розробки.

Раніше «Велика Епоха» розповідала про деякі варіанти еко-упаковки продуктів. Створення тари і посуду з біорозкладних матеріалів є важливим завданням на шляху до скорочення відходів і чисельності сміттєзвалищ. Щомісяця в невеликому містечку на сміттєзвалище відправляється близько 20 000 кг пластику, який розкладається сотні років. До того ж, пластик є не тільки на суші, але і у воді: їм забруднено 88% поверхні Світового океану.

Читайте також: в чому особливість еко-магазинів «Рackaging-free» і що значить харчуватися екологічно?

Якщо у вас накопичилися пластикові пляшки та інші відходи, ви можете знайти місце, куди їх здати на мапі «Великої Епохи»: 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...