• Чому в різних людей різний біологічний вік?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 21 березня 2016 року

Чому люди одного віку старіють по-різному? Результати нового дослідження, проведеного міжнародною групою вчених, можуть дати відповідь на це питання, повідомляє ВВС.

У дослідженні взяли участь 954 людини з Нової Зеландії, що народилися у 1972—1973 роках. Коли учасникам експерименту було 26, 32 і 38 років, вчені записували показники їхніх 18 біологічних маркерів: рівень холестерину, стан печінки і нирок та інші показники здоров'я. Це допомагало відстежити і порівняти динаміку зміни біологічного віку випробовуваних.

Результати здивували вчених. Так, у віці 38 років біологічний вік деяких людей відповідав 60, а в інших — 28 рокам. У той час як одні люди майже не постаріли за 12 років, інші — старіли у 3 рази швидше: кожен рік вони старіли майже на 3 роки. Під час проходження тестів на логічне мислення та координацію рухів у цих людей спостерігалися труднощі, те саме було і з фізичними навантаженнями. Серед учасників експерименту була і велика група людей, чий календарний і біологічний вік відрізнявся лише на кілька років.

Вчені поки що не знають, чи змінюється швидкість і динаміка біологічного старіння протягом життя або вона залишиться такою ж. Як відзначили дослідники, хоча вони й не очікували виявити на такому ранньому етапі життя людини такі значні відмінності у біологічному віці, але це відкриття може стати ключем у пошуку способів уповільнення старіння.

Результати дослідження було опубліковано в журналі «Proceedings of the National Academy of Sciences».

Дізнайтеся також, чи здатна медитація уповільнити старіння і чим корисна сієста.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...