Понеділок, Жов 26, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вітамін D допоможе людям із серцевою недостатністю, — дослідження

Неділя, 12 липня 2020 року

Вітамін D покращує роботу серцевого м'яза. Особливо він корисний для людей, які страждають на серцеву недостатність. Такі результати нового дослідження.

Під дією ультрафіолету в шкірі виробляється вітамін D. Фото: Christopher/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0
Як відомо, вітамін D допомагає зростанню кісток і кісткової тканини, а в разі перелому — прискорює їх зрощення. Існує 2 основних джерела вітаміну D: їжа (яйця, жирна риба, яловича печінка) і сонячне світло, а точніше, ультрафіолет. Під дією ультрафіолету в шкірі виробляється вітамін D.

Тому в людей, які проживають у північних широтах, спостерігається постійний дефіцит цього вітаміну. Брак вітаміну D відчувають і люди у похилому віці. Чому з роками шкіра може виробляти все менше цього вітаміну, вчені поки не знають.

Як встановили медики з університету Лідса (University of Leeds, Великобританія), вітамін D виконує ще одну важливу функцію в нашому організмі. У дослідженні взяли участь 163 пацієнти клініки, середній вік яких становив 70 років. Навіть у літні місяці їхній рівень вітаміну D в організмі був нижчим за необхідний, як і в більшості людей похилого віку.

Кожен день протягом року пацієнти отримували або таблетки вітаміну D (0,1 міліграм), або таблетку-плацебо. Медиків цікавило, чи вплине прийом цього вітаміну на стан пацієнтів із серцевою недостатністю. Серцева недостатність — це захворювання, за якого серцевий м'яз слабшає і не може з достатньою силою перекачувати кров.

Медики визначали фракцію викиду — кількість крові, що надходить зі шлуночків серця до судин під час кожного скорочення. У пацієнтів із серцевою недостатністю, які брали участь у дослідженні, фракція викиду становила 25%, в той час як у здорової дорослої людини це значення зазвичай становить 60—70%.

Пацієнти отримували або таблетки вітаміну D (0,1 міліграм), або таблетку-плацебо. Фото: essgee51/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0
Після прийому вітаміну D у пацієнтів спостерігалося підвищення значення фракції викиду до 34%. Також дослідження показали, що в цих пацієнтів зменшився об’єм серця: тобто воно стало міцнішим і запрацювало ефективніше.

Таким чином, для людей із серцевою недостатністю регулярний прийом вітаміну D необхідний, оскільки він значно покращує діяльність серцевого м'яза. Крім цього, він не має побічних ефектів.

Вчені хочуть провести розгорнуті дослідження, щоб встановити, чи можуть ці зміни в роботі серця поліпшити стан пацієнтів із серцевою недостатністю і продовжити їхнє життя.

Читайте також: Сильна радість викликає «синдром розбитого серця».

Comments   

загрузка...