• Подушка з ароматних трав лікує безсоння та стрес

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 11 липня 2016 року

Подушка з лікувальних і ароматних трав допомагає швидко розслабитися після напруженого дня і міцно заснути. Сьогодні ми розповімо, як підібрати рослини і як зробити подушку з лікувальних трав своїми руками.

Для міського жителя різні проблеми зі сном є звичайною справою. Швидкий ритм життя змушує нас влаштовувати своє життя так, щоб усе встигати. Але це підриває захисні сили організму, примушуючи його перебувати в постійній гонитві за чимось... Як результат — постійний поспіх, стрес, неможливість розслабитися, безсоння, а на ранок — почуття розбитості й неможливість налаштуватися на роботу.

Розслабитися в кінці робочого дня допоможуть легкі фізичні вправи, тепла ванна і читання улюбленої книги. А подушка з цілющими травами не тільки допоможе швидко заснути, але й зніме втому, поліпшить роботу серця та полегшить дихання.

Які трави підходять для виготовлення подушки

Лаванда. Лікувальні властивості лаванди відомі з давніх часів. Вона має потужні антисептичні властивості, заспокоює нерви, допомагає від головного болю, безсоння та депресії, покращує роботу серця й розумову працездатність. Збирайте верхівки рослини завдовжки близько 10—12 см.

Клевер володіє антибактеріальними та стимулювальними властивостями. Допомагає за гіпертонії, головного болю і мігрені, полегшує дихання. Збирайте квітучі головки рослини.

Чебрець — природний антисептик з легкою снодійною дією. З давніх-давен чебрець називають магічною рослиною, яка повертає здоров'я. Подушка з чебрецем полегшує дихання, лікує депресію, зміцнює імунітет і допомагає в профілактиці вірусних і респіраторних захворювань. Збирайте чебрець під час повного цвітіння.

Звіробій — ефективний антидепресант, покращує роботу серця, полегшує дихання під час сну, заспокоює і дарує здоровий сон. Для подушки збирайте верхню частину рослини в період цвітіння.

Хміль. Шишки хмелю допомагають за неврозу, безсоння та роздратованості, стенокардії та гіпертонії. Шишки хмелю збирайте пізнім літом-осінню.

Інші рослини, які підходять для лікарської подушки: ромашка, полин, деревій, шавлія, лугова герань, м'ята, меліса, собача кропива, материнка. Не збирайте рослини в межах міста, кращий варіант — ліс або луг.

Як зробити подушку з лікувальних трав?

1. Зібрані трави добре висушіть, щоб не допустити появи цвілі. Для цього розкладіть рослини в тіні тонким шаром. Періодично перемішуйте.

2. Коли трави висохнуть, їх можна трохи подрібнити.

3. Зшийте чохол для подушки або валика під голову. Розмір може бути різним: від 10х10 см до 25х25 см. Для чохла вибирайте натуральну тканину — бавовна, льон. У той же час тканина повинна бути щільною, щоб не колоти обличчя.

4. Наповніть чохол травами і зашийте. Пам'ятайте: чим ароматніша трава, тим менший об´єм подушки вона повинна займати.

Перед тим, як лягти спати, струшуйте подушку — це посилить її аромат. Щоб аромат подушки довше не вивітрювався, кладіть її після сну в поліетиленовий пакет. І все ж після року використання подушку доведеться поміняти.

За матеріалами: Еconet, Rodovid.

Дізнайтеся, які корисні речовини містяться в лісових ягодах.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...