• «Живий» хліб — хліб з пророщеного зерна

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 20 травня 2016 року

Хліб з пророщеного зерна дуже популярний у прихильників правильного харчування. Про користь і особливості такого хліба, далі в статті.

Багато хто з нас не уявляє свого раціону без хліба, який вже давно є символом їжі. Корисні властивості, простота приготування та ситність — за все це хліб було зведено у ранг особливих продуктів. Але часи змінюються, і технологія приготування хліба також змінилася, через що його корисні якості пішли в минуле, пише сайт hlib.io.ua.

Сьогоднішній хліб — це суміш неживих клітин. Цей хліб важко їсти насухо, не вдаючись до змішування зі шкідливими жирами, рідинами, що вкрай шкідливо для травлення. Промисловий хліб часто містить дуже багато солі, а корисних ферментів не має зовсім. Такий хліб позбавлений енергії життя, він «неживий»: сонливість і стомлюваність — наслідки його вживання.

Пиріжки, булки і т.п. вироби містять багато цукру. До їх рецептури часто входить молоко і яйця, що закислює організм і може викликати бродіння в шлунку та кишечнику.

Недоліки традиційного хліба:

1. Цінні оболонки зерна й зародок повністю або частково видаляються. Зародок й оболонка зерна містять життєво важливі мікроелементи і мінеральні речовини, вітаміни Е, РР, групи В, рослинні жири (не підвищують кількість холестерину), рослинний білок, а також речовини, що сприяють виведенню шлаків і токсинів з організму. Готові вироби складаються в основному з крохмалю, який сам по собі в рафінованому вигляді важко засвоюється.

2. До потрапляння на хлібозавод борошно втрачає багато корисних речовин через окислення. Вже після кількох днів зберігання борошна повністю втрачається вітамін Е, а внаслідок окислення каротину воно світлішає. Найкраще борошно для випічки — свіже. Воно має кремовий відтінок. Раніше для домашньої випічки борошно брали прямо з млина невеликими партіями і зберігали в холоді.

Деякі лікарі-дієтологи рекомендують повністю відмовитися від дріжджового хліба з сортового борошна. Але, що ж тоді їсти? І хіба зможе людина жити без хліба? Для повноцінної заміни традиційного хліба добре підходить хліб з пророщеного зерна.

Для приготування такого хліба зерна пророщують, потім подрібнюють, перетворюючи на однорідну зернову масу, і замішують тісто, з якого випікають хліб. Пророщені зерна — джерело безлічі необхідних для здоров'я речовин та вітамінів. Під час пророщування синтезуються ферменти, під впливом яких досягається розчинення резервних речовин зерна. В ході цього процесу під дією ферментів значна частина складних речовин (крохмаль, білок) перетворюється на мальтозу, глюкозу, декстрин, пептони, амінокислоти. Після пророщування зерно стає легкозасвоюваним продуктом.

У хлібі з пророщеного зерна зберігаються практично всі речовини, що містяться в цілісному зерні: оболонка, харчові волокна, зародок, вітаміни, амінокислоти, мінеральні речовини, білок та ін.

Особливості хліба з пророщеного зерна:

1. Для приготування хліба не використовуються ні штучні дріжджі, ні закваска.

2. Хліб має гармонійний смак і аромат, легше засвоюється організмом.

3. У готовому хлібі повністю зберігається збалансований комплекс поживних речовин зерен, що не розмелюють, а використовують цілими.

4. Випічка робиться зі свіжеперемеленого зерна — з моменту помелу до поміщення в духовку проходить всього кілька годин.

5. Для приготування хліба не використовуються розпушувачі та сода.

6. Як приправи використовуються тільки натуральні компоненти: мед, лимон, морська сіль, трави.

Чим корисний хліб з пророщеного зерна?

• Чудове джерело харчових волокон і повільних вуглеводів, дозволяє зберегти почуття ситості протягом всього дня.

• Містить мікроелементи, білки та вітаміни групи В, Е, РР.

• Збалансований амінокислотний склад сприяє повнішому засвоєнню білків.

• Підвищує гемоглобін, покращує функцію кровотворення.

• Нейтралізує дію токсинів і очищує від шлаків.

Дізнайтеся також, як приготувати енергетичний батончик із сухофруктів і горіхів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...