Понеділок, Жов 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Що приховує «здорова» їжа: смузі, мюслі, йогурт та коктейлі

П'ятниця, 24 липня 2020 року

Мюслі, низькокалорійна та знежирена їжа, цукати та смузі очолюють список здорових і дієтичних продуктів. Але чи дійсно вони так корисні для здоров'я?

Що приховує «здорова» їжа? Фото: with wind/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by/2.0
Мода на здорові та дієтичні продукти змінюється дуже швидко. Щодня в інтернеті з'являються поради і рекомендації щодо здорового харчування, які «заточені» під ритм життя сучасної людини — динамічний і змінний. Інколи просто немає часу, щоб розібратися — скільки корисного в тому чи іншому розрекламованому продукті. Адже навіть вивіска «Магазин органічних продуктів» не гарантує, що все куплене тут буде максимально корисним.

Згодом, коли мода на «правильні» продукти проходить, ми дізнаємося про них всю правду. Що дійсно корисно і чи варто сліпо слідувати цим захопленням? Розберемося.

Мюслі

Деякий час назад мюслі стали незмінним продуктом здорового харчування. Слідуючи за модою, багато хто відмовився від свого звичного сніданку, віддавши перевагу мюслі. Але готові мюслі з магазину не так корисні: вони дуже калорійні і містять багато цукру. Краще — приготуйте мюслі самі, з натуральних інгредієнтів: вівсянки, сухофруктів, насіння та горіхів.

Готові мюслі не так корисні. Краще — приготуйте мюслі самі, з натуральних інгредієнтів: вівсянки, сухофруктів, насіння та горіхів. Фото: Perspective-on-Art/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by/2.0

Йогурт

Йогурти, в тому числі й знежирені, також містять багато цукру. Йогурт, з якого прибрали весь жир, стає несмачним. І навряд чи він мав би попит у покупця. Щоб компенсувати цей «недолік», виробники додають в нього цукор, перетворюючи на щось калорійне, але знежирене. Йогурти, які є у продажу, містять також різні добавки у вигляді стабілізаторів і консерваторів. Завдяки їм такий продукт зберігається довше, але чи є він корисним? Замініть покупний йогурт домашнім, і ви відразу відчуєте різницю. Детальну технологію приготування йогурту вдома дивіться тут.

Продукти, які містять глютен

У прагненні зробити харчування якомога здоровішим, ми часто впадаємо в крайнощі. Приклад тому — продукти, що не містять глютен. Якщо ви не страждаєте на нестерпність клейковини, для вас такі продукти не будуть мати ніякої користі. Продукти без глютену майже не містять цілісного зерна, а, отже, і корисної клітковини й антиоксидантів.

Продукти без глютену майже не містять цілісного зерна, а, отже, і корисної клітковини й антиоксидантів. Фото: Sarah R/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0

Енергетичні батончики

У відділах здорового харчування в якості продуктів для схуднення часто можна побачити енергетичні батончики. Але ці солодощі містять чимало калорій, ними цілком можна замінити один прийом їжі. На день можна вживати всього 1—2 таких батончики, і то тільки в першій половині дня. Крім цього, у магазинах є вуглеводні, вітамінні, протеїнові та комбіновані батончики, до складу яких може входити навіть шоколад, цукор, сироп, какао і т.п. калорійні складові.

Якщо ви хочете бути впевненими у користі енергетичного батончика, приготуйте його самі — раніше ми розповідали про прості рецепти цих солодощів.

Смузі та фруктово-овочеві коктейлі

Безперечно, домашні смузі, приготовані з вівсянки і фруктів, дуже корисні. Але цього не можна сказати про покупні: для кращого збереження й смаку в них додають цукор і т.п. компоненти, що перекреслює всю їхню користь. Це ж можна сказати й про магазинні коктейлі з фруктів і овочів. Не лінуйтеся готувати самі соки й домашні смузі — в них набагато більше користі!

Не лінуйтеся готувати самі соки й домашні смузі — в них набагато більше користі! Фото: Aida Mollenkamp/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0

Цукати

Цукати, що продаються під виглядом сухофруктів, не містять ні грама корисних речовин. Часто їх роблять з тропічних фруктів — ківі, манго, ананаса. Для додання красивого вигляду забарвлюють барвниками і виварюють у цукровому сиропі. Користь таких солодощів вельми сумнівна. Краще — замініть їх натуральними сухофруктами.

За матеріалами hronika.info. Посилання по тексту статті ведуть на власні статті «Великої Епохи» на цю тему.

Дізнайтеся, як навчитися не переїдати протягом дня і що таке продукти-детоксиканти.

Comments   

загрузка...