Середа, Жов 28, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Радість, викликана сильним емоційним потрясінням, може призвести до проблем зі здоров'ям

Середа, 5 серпня 2020 року

Радість, викликана сильним емоційним потрясінням, може призвести до проблем зі здоров'ям — утрудненого дихання та болю у грудях. Ці симптоми відомі в медицині як кардіоміопатія такоцубо або «синдром розбитого серця».

Гарний настрій і позитив корисні для здоров'я — це правило ніхто не скасовує. Але що як радість супроводжується сильним емоційним потрясінням? Як встановили вчені зі Швейцарії, в цьому випадку стрес від радості нічим не відрізняється від шокової реакції за страху або скорботи.

Позитивні емоції можуть викликати кардіоміопатію такоцубо, ознаками якої є біль в грудях і труднощі з диханням. Близько ¾ випадків появи цих ознак пов'язані саме зі стресом. Але, як правило, цей емоційний шок триває недовго і погіршення самопочуття не відбувається.

Вчені з університетської клініки Цюріха обстежили 1750 пацієнтів. Кожен 20-й випадок, який викликав проблему в роботі серця, був спричинений кардіоміопатією такоцубо. Проблеми з серцем проявилися внаслідок таких радісних подій, як народження онука, виграш в казино, одруження сина, перемога улюбленої команди з регбі, святкування дня народження, зустріч з другом через 50 років і навіть — хороша новина від свого лікаря.

Дослідження показали, що в особливій групі ризику на появу кардіоміопатії такоцубо перебувають зрілі жінки.

«Нами встановлено, що причини виникнення синдрому такоцубо різноманітніші, ніж вважалося раніше. Пацієнти з таким діагнозом — не тільки ті, хто пережив серцеве страждання, а й люди, які відчули сильні позитивні емоції», — говорить член дослідницької групи Олена Гадрі.

Пацієнти, що потрапили до відділення швидкої допомоги з ознаками інфаркту, могли захворіти як у результаті сумних подій, так і після радісного емоційного потрясіння на святі. Всі вони можуть страждати на синдром такоцубо.

Переживання як сильних негативних, так і позитивних емоцій є стресом для організму. Тому навіть вкрай протилежні емоції однаково небезпечні для здоров'я.

Дивіться також: Шоколад як засіб профілактики захворювань серця.

Comments   

загрузка...