• Корисне харчування влітку за порадами китайської медицини

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 30 червня 2016 року

Як мовиться в стародавніх медичних трактатах Сходу, для кожного сезону існує свій підхід у виборі корисних продуктів, які врівноважують і підтримують енергію в організмі. Дізнаймося, як правильно харчуватися влітку.

Літо — пора соковитих фруктів і ягід, легких салатів і холодних напоїв. І це не випадково: відповідно до Стародавньої китайської медицини, влітку активізується гаряча енергія ян. І для її врівноваження рекомендується вживати продукти прохолодної та нейтральної властивості. Говорячи про властивості їжі, не мають на увазі їхню температуру — гарячу або холодну. Наприклад, на Сході вважається, що гарячий зелений чай має охолоджувальну властивість, і тому рекомендується під час літньої спеки.

У «Трактаті Жовтого імператора про внутрішнє» 3 місяці літа називаються «розквітом і цвітінням»: «В цей час відбувається з'єднання сили дихання неба і землі. Десять тисяч сутностей-об'єктів цвітуть і приносять плоди. Потрібно пізно лягати і рано вставати. Не слід занадто довго перебувати під Сонцем. Потрібно стежити, щоб в емоційних проявах не було роздратування. Нехай у квітах утворюється зав'язь. Потрібно, щоб сила дихання переповнювалась, а надлишки виходили назовні».

Харчування влітку. Поради китайської медицини

1. Влітку тіло перебуває в стані зростання і накопичення корисних речовин. Але під час спеки поживні речовини так само легко виводяться з потом. Тому рекомендується вживати більше білкових продуктів — бобів, риби.

2. Зі збільшенням потовиділення організм втрачає і багато солі. Додавайте в їжу продукти солоного та кислого смаку. Продукти солоного смаку: насіння, соя, морська капуста, волоський горіх. Кислого смаку: груші, бобові, гранат, яблука.

3. Приділіть увагу серцю. За традиційною китайською медициною, літу відповідає серце. Серце живлять продукти з гірким смаком: кавун, квасоля, пшениця, ріпа, абрикос, диня.

4. Довге літо (6-й місяць за місячним календарем) — це особливий сезон. Йому відповідає селезінка. Для її живлення потрібно вживати в їжу більше продуктів солодкого смаку: груші, гарбуз, шпинат, суницю, паростки зеленого горошку та бобів, кавун, полуницю, кукурудзу, селеру.

5. У спекотну погоду пийте більше теплого зеленого чаю. Він знижує температуру тіла і допомагає організму швидко заповнити нестачу вологи.

6. Відносно холодними продуктами є капуста (в тому числі, китайська), шпинат, селера, більшість фруктів, м'ята (додавайте в чай), гарбуз, овочі.

7. Особливо рекомендуються влітку: помідори, цитрусові, ревінь, золотиста квасоля, диня, огірки, банани, паростки квасолі, кульбаби.

8. До нейтральних продуктів відносять: круглозернистий рис, капуста, куряче яйце, гарбузове насіння, цибуля ріпчаста, короп, карась, горох, кукурудза.

*Найдавніша збережена класична праця з питань китайської медицини. Заклала теоретичну основу для її подальшого розвитку. «Хуанді нейцзін» називають пам'ятником традиційної китайської культури.

За матеріалами: epochtimes.ru, econet.ru.

Дізнайтеся про стародавні теорії, що лежать в основі китайської кухні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...