• Як приготувати натуральну фінську фарбу

  • Ольга Зубакова | Велика Епоха
    Вівторок, 26 липня 2016 року

На фарбування будинку, поновлення паркану йде багато зусиль і коштів. До того ж, дихати фарбою — задоволення не дуже велике. Але є фарба, яка збереже наш екологічний простір, дозволить заощадити сили, час і гроші.

Буває, що приїжджаючи на дачу покопатися в саду або городі, нас засмучують облізлі стіни нашого будиночка. Що робити, щоб не фарбувати часто і не дихати шкідливими розчинниками?

Наш досвід і дослідження показують, що олійна фарба не рятує дерев'яних поверхонь. Вона облазить на сонці, під нею накопичується волога, що створює прекрасне середовище для мікроорганізмів. Як результат, будинок виглядає облізлим і неохайним вже через 2—3 роки.

Але, виявляється, є вихід. У Фінляндії вже багато століть стіни дерев'яних і кам'яних будинків фарбують саморобною фарбою з охри. За деякими відомостями, у фінів така фарба може триматися на стінах понад 100 років і тільки трохи будинок потрібно підфарбовувати через кожні 50 років.

Ця фарба не пахне, добре пропускає повітря і не вимагає додаткової ґрунтовки поверхонь.

Інгредієнти для приготування фінської фарби:

• житнє або пшеничне борошно — 720 г,

• залізний купорос — 1560 г,

• кухонна сіль — 360 г,

• сухий вапняний пігмент — 1560 г,

• вода — 9 л.

Готуючи фарбу, слід дотримуватися технології. Спочатку роблять клейстер. Для цього в борошно поступово додають холодну воду і доводять вміст до консистенції густої сметани. Потім у цю суміш додають гарячу воду.

Готовий клейстер проціджують і ставлять на вогонь. Постійно помішуючи, додають сіль, потім залізний купорос, сухий вапняний пігмент. Тепер вливають залишок гарячої води. Для використання готовий малярський склад повинен залишатися теплим.

На дерев'яні поверхні його наносять пензлем два рази. Для бетонних поверхонь краще використовувати валик.

Витрата фарби — 300 г на квадратний метр. Якщо будинок або штахетник було раніше пофарбовано олійною фарбою, то її потрібно зчистити повністю. Паркан, оброблений фінським складом, може простояти без ремонту до 20 років.

Якщо навчитися правильно користуватися підручними матеріалами, такими як опале листя, солома, з яких можна приготувати компост або паливні брикети, то можна не тільки зберегти навколишню природу, а й заощадити кошти.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...