• Китайські трави знижують якість традиційної китайської медицини?

  • П'ятниця, 5 серпня 2016 року

Шанувальники традиційної китайської медицини тепер зможуть купувати необхідні трави у США.

Фахівці китайської медицини і Державне управління традиційної китайської медицини попереджають, що через високу концентрацію пестицидів і добрив у ґрунті Китаю багато трав широкого спектру застосування втратили цілющі властивості, пише TheEpochTimes.com.

«Дехто каже, що китайська медицина втратила свою значущість саме через те, що лікарські трави зіпсувалися. І це аж ніяк не перебільшення», — заявив глава адміністрації Ван Гоцян на китайському екологічному форумі 3 липня, повідомило китайське державне видання «Сіньхуа».

У звіті 2013 року Ґрінпіс оприлюднив дані про те, що вирощені й зібрані в Китаї трави містять пестициди. Організація Ґрінпіс звертається до влади з рекомендацією вжити суворих заходів.

Останніми роками зростає попит на традиційну китайську медицину. За словами Вана, це спонукає людей вирощувати цілющі трави на присадибних ділянках, причому із застосуванням пестицидів і добрив, у результаті чого рослини втрачають цілющі властивості.

За повідомленням китайського порталу новин Sina, Ван не перший, хто публічно заявляє про шкоду китайських лікарських трав. У 2011 році професор Нанкінського університету китайської медицини Чжоу Чжунін також попереджав, що китайська медицина буде зруйнована своїми ж власними складниками.

У 2013 році Цзінь Шимін, заступник директора Асоціації китайської медицини провінції Ґуандун, закликав посилити контроль у цій галузі, щоб зберегти лікувальні якості китайських трав, передає видання China.com.cn.

Але проблеми виходять за рамки простого забруднення і пестицидів.

Ян Чаобо — 46-річний китайський лікар. До свого переїзду в Нью-Йорк в 2014 році він 20 років вивчав традиційну китайську медицину і співпрацював з китайською Академією медичних наук.

«Китайські трави вимагають спеціальної обробки. Наприклад, корінь реманії слід пропарити, а потім висушити на сонці. Цю процедуру необхідно повторити 9 разів. Але часто в Китаї технологія приготування трав не дотримується», — розповів Ян в телефонному інтерв'ю «Великій Епосі».

Корінь реманії або «гань ді хуан» (gan di huang) відомий в Китаї як засіб для лікування гепатиту і хвороб серця.

Незважаючи на заяви китайської влади та лікарів, Ян Чаобо налаштований песимістично щодо стану навколишнього середовища в Китаї, а також майбутнього лікарських рослин. Ян припускає, що, на відміну від трав, вирощених на присадибних ділянках і в сільському господарстві, дикорослі трави матимуть зцілювальну дію.

«Екологічні служби всіх рівнів не приділяють належної уваги китайським травам. Вони не здатні захистити навколишнє середовище через відсутність адміністративної влади і фінансування», — повідомляє лікар.

Ян вважає, що кліматичні умови Китаю та США дуже схожі, і обидві кліматичні зони підходять для вирощування китайських трав. Він також упевнений: якщо лікарські рослини будуть вирощуватися на американських фермах, то традиційна китайська медицина поверне свій колишній цілющий ефект.

«Поєднання традиційних китайських методів з американським навколишнім середовищем, де можна вирощувати китайські лікарські трави, було б чудовим способом збереження і розвитку традиційної китайської медицини», — зазначив лікар.

Про справжній стан навколишнього середовища в Китаї можна дізнатися тут.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...