• Як зберегти дачу чистою і правильно утилізувати сміття?

  • Ольга Зубакова | Велика Епоха
    Вівторок, 2 серпня 2016 року

Дачний сезон ще не закінчився, а сміття вже накопичилося чимало. Що з цим робити? Адже на дачній ділянці відходів утворюється більше ніж у квартирі.

Часто виїжджаючи на дачу, стикаємося з такою ситуацією, що хтось вивалив купу сміття. У цьому смітті є все — і органічні відходи, які приваблюють щурів, мух, равликів, мурах та інших комах, що є небажаними на дачній ділянці, і цвілеві грибки, і гельмінти. Неорганічні ж відходи, що потрапляють на звалища, розпадаються дуже довго.

В таке сміття може потрапити стара техніка, батарейки, люмінесцентні лампи, кінескопи — все це забруднює ґрунт важкими металами, ртуттю, лугами. З опадами і паводками ці шкідливі речовини потрапляють на ділянку. Але на дачній ділянці ми намагаємося виростити для своєї родини екологічно чисті продукти.

Куди ж подіти сміття, яке накопичилося?

Що робити і як правильно утилізувати сміття, щоб не нашкодити ні собі, ні навколишньому простору?

Найперше — це навчитися його сортувати. Часто до сміття потрапляють речі, які можуть стати на дачі корисними.

Викидати органічні добрива не варто, тому що елементи, які потрапляють до ґрунту, мінералізуючись, підвищують її родючість. В результаті збільшується врожайність.

Компост — це добриво

Всі органічні відходи можна виносити до компосту, який стане добривом для рослин. У компост можна складати гілки дерев, листя, папір (без типографського друку) і картон, скошену траву, однорічні бур'яни, відходи кухні, спеціальні препарати для прискорення компостування.

Компост розпушує ґрунт і затримує вологу. Це не тільки скоротить кількість відходів, які потрібно вивозити, а й заощадить гроші, які витрачаються на придбання органічних і неорганічних добрив. Завдяки компостним купам можна зібрати багатий врожай.

Правда, не варто вносити до компосту екскременти, як це роблять деякі. Вони можуть містити гельмінти та створювати неприємний запах.

Будівельне дачне сміття може стати в нагоді

Будівельне дачне сміття теж можна з успіхом використовувати:

1. Відходи з дерева можуть стати в нагоді для розпалювання печі.

2. Уламки бетону або цегли можна використовувати для фундаменту. Якщо такі відходи додавати до готового бетону, то міцність фундаменту не дуже знизиться, але це значно заощадить фінанси.

3. Бита цегла і бетон добре підійдуть для доріжок, які згодом можна декорувати битою плиткою або використовувати як основу, для укладання плит.

4. Бетонний та цегельний бій можна використовувати для засипання ям, канав і вибоїн на дорогах.

5. Якщо проявити кмітливість, то будь-яке будівельне сміття або залишки пластмаси, пластику можна використовувати в інтер'єрі будинку.

Деякі садівники використовують пластикові пляшки для захисту коренів рослин від капустянки як поїлку для рослин, або мікропарничок, для зберігання круп або перевезення овочів і навіть для декоративних цілей.

Доручіть ваше сміття і його прибирання фахівцям

Сміття, яке не може стати в нагоді на дачній ділянці, краще вивозити організовано. Для цього варто укласти договір зі спеціалізованими підприємствами.

Обладнайте місце для зберігання і накопичення відходів

Якщо в дачному кооперативі немає організованого вивезення сміття, то потрібно намагатися зберігати його в закритому провітрюваному місці, щоб домашні та дикі тварини не змогли до нього дістатися. Зберігати сміттєві відходи найкраще в одному місці, для зручності їх вивезення у подальшому.

Спалювання сміття

Спалювання сміття на дачній ділянці шкодить ґрунту — гине мікрофлора, корисна для рослини. Рослини дуже чутливі до забруднення повітря і тому рослини починають хворіти. На яблуні може з'явитися парша, плоди сливи перестають нормально розвиватися, знижується врожайність. Крім цього, сусіди, почувши запах, можуть викликати пожежну машину.

За спалювання сміття утворюється чадний і вуглекислий газ, оксиди азоту, вуглець, різні типи вуглеводню. А за спалювання синтетики — покриттів, технічних олій, пластику, шин, лінолеуму — до повітря потрапляє діоксин. Це найбільш шкідлива речовина, яка, накопичуючись в організмі, може викликати рак.

Якщо ви все ж вирішили спалювати сміття, то можна скористатися пересувною бочкою, яка не дозволить виникнути пожежі.

Також подивіться фото світової соціальної реклами про забруднення нашої планети — вони допоможуть кожному з нас зрозуміти цінність природи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...