ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Новий законопроект знизить тарифи на тепло від альтернативних джерел енергії

Велика Епоха

Верховна Рада України прийняла проект закону про стимулювання отримання теплової енергії з альтернативних джерел. Цей закон допоможе зменшити собівартість теплової енергії і тарифів для споживачів на 10% від «зелених» джерел, без побоювань інвестувати в альтернативну енергетику та зменшити залежність країни від газу.

#img_center_nostream#Цей законопроект (реєстр. №4334 від 30.03.2016) було прийнято одноголосно 22 вересня 2016 року, повідомляє «Урядовий портал».

Закон покликаний гарантувати вкладникам повернення інвестованих коштів в отримання тепла з відновлюваних джерел.

Відповідно до закону, для населення і бюджетних організацій, ціни на тепло від «зелених» джерел буде знижено на 10% від чинного «газового» тарифу. Також йдеться про те, що місцевим органам влади передаються права на призначення тарифів, ліцензування, постачання тепла від «зелених» джерел.

Як зазначив голова Держенергоефективності Сергій Савчук, прийнятий проект закону є дуже важливим для України: він допоможе знизити залежність від газу, імпортованого з інших країн і, водночас, зацікавить потенційних інвесторів.

Реалізація проекту закону знизить собівартість і тарифи на тепло для споживачів, зацікавить підприємства середнього і малого бізнесу.

Раніше «Велика Епоха» розповідала, як в українських селах встановлюють сонячні електростанції на гранти ЄС.