ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Жителі багатоповерхівок з ОСББ утеплюють житло завдяки кредитам

Велика Епоха

Протягом тижня (з 8 по 14 серпня 2016 року) ще 10 ОСББ стали учасниками урядової програми з енергоефективності. Про це повідомляє управління комунікації та зв'язків з громадськістю Держенергоефективності України.

#img_center_nostream#На проведення різних енергоефективних заходів в будівлях було залучено 1,72 млн грн. Приймають рішення «за» участь у програмі й жителі-субсідіанти.

Як показують дані моніторингу дії урядової програми з енергоефективності, 49% ОСББ — учасників програми (тобто майже половина) мають у своїх будинках родини, які отримують субсидії на оплату комунальних послуг.

«Це означає, що умови участі у програмі настільки зручні, що навіть малозабезпечені родини, які мешкають у багатоповерхівці, погоджуються на „теплі“ кредити», — зазначив голова Держенергоефективності України Сергій Савчук.

Уряд обрав оптимальний підхід до формування програми з урахуванням потреб різних верств населення, особливо малозабезпечених родин.

#img_center_nostream#«Розробляючи програму, ми передбачили високий розмір безповоротної грошової допомоги для ОСББ на утеплення — 40%. Якщо у складі ОСББ є субсидіанти, то таке ОСББ отримає більше відшкодування у середньому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості субсидіантів у багатоповерхівці, — каже Сергій Савчук. — Ми прийняли таке рішення, адже розуміли, наскільки важко інколи головам ОСББ переконати усіх співвласників багатоповерхівки залучати досить значні кошти на утеплення будинку. Особливо нелегко зважитися на „теплий“ кредит малозабезпеченим сім'ям».

Крім компенсації з держбюджету, ОСББ можуть отримати додаткову грошову допомогу на утеплення також з місцевих бюджетів. Для цього прийнято вже 184 місцеві програми з відшкодування частини суми або відсотків за кредитами на енергоефективні заходи. У деяких регіонах для ОСББ передбачено відшкодування до 30% суми «теплого» кредиту.

Близько 327 житлових будинків, в яких створені ОСББ, вже взяли участь в програмі з енергоефективності.

Трохи більш як за рік, за трьома напрямками на утеплення вже освоєно понад 2 млрд гривень, в цілому це 150 тис. родин.

Раніше «Велика Епоха» повідомляла, що 62 житлових будинки в Києві отримають гранти на проекти з енергоефективності, а також про допомогу на встановлення сонячних батарей.