ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як киянам подати скаргу на неприбране сміття — «гаряча лінія»

Велика Епоха

В чотирьох районах Києва почала працювати цілодобова «гаряча лінія» з питань вивезення сміття. Тепер жителі столиці можуть звернутися зі скаргою на неприбране сміття безпосередньо до компанії, яка повинна його вивозити. Про це повідомлено на сайті КМДА.

#img_center_nostream#АТ «Київспецтранс» запустило «гарячу лінію» з питань сміття, що накопичилось понад норми, яка працює в Оболонському, Голосіївському, Святошинському та Подільському районах. Дзвонити можна за телефоном (044) 400-10-11 цілодобово.

«Ми позиціонуємо себе, як клієнтоорієнтовану компанію, тому плануємо докладати якомога більше зусиль, щоб жителі Києва були задоволені якістю послуг, які ми надаємо», — говорить голова правління «Київспецтрансу» Андрій Грущинський.

На полігоні №5, куди вивозять побутові відходи з Києва, це питання особливо актуальне. Глава правління «Київспецтранс» каже: «Задля збереження навколишнього середовища потрібно змінити підхід до утилізації побутових відходів. Зараз „Київспецтранс» виконує послугу з їх вивезення та захоронення, І, щоб уникнути зростання полігонів побутових відходів та уникнути трагедії, яка сталася на Грибовицькому сміттєзвалищі, потрібно створити нову галузь. Цю проблему вирішує створення підприємства з переробки сміття».

Техніка, яка працює на підприємстві, не оновлювалася протягом багатьох років. Через постійну роботу в високолужному середовищі і з великим навантаженням вона постійно виходила з ладу, і як наслідок — зривалися графіки вивезення сміття.

«Цього року ми запровадили нову систему контролю технічного стану автотранспорту та його ремонту, придбали майже півтисячі автошин, установили 725 нових та відремонтували 537 контейнерів. Відновили вагову при в’їзді на полігон та встановили камери відеоспостереження. Такі заходи необхідні, щоб можна було чітко знати скільки завозиться на захоронення відходів та унеможливити будь-які зловживання. Ми також почали вкривати карти полігону (місця, де захоронюються відходи) шлаком та мінеральним ґрунтом, щоб забезпечити безпечне зберігання відходів, зменшити запах і вплив на навколишнє середовище. Одним із найбільших наших досягнень є відновлення роботи очистки фільтрату», — сказав Грущинський.

Раніше «Велика Епоха» писала про розклад мобільного пункту прийому вторсировини на серпень від проекту «Україна без сміття».