Неділя, Тра 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Розробники з США створили ручну водяну турбіну, яка здатна заряджати смартфон у поході (ВІДЕО)

Середа, 5 серпня 2020 року

Фото: facebook.com/enomadcorp
Турбіну розробили інженери зі стартап компанії Enomad. Estream — це портативний генератор, що заряджається від поточної води — річки або струмка. Вона компактна і важить менше кілограма. Енергія течії може заряджати пристрій у будь-яку пору дня чи ночі і за будь-якої погоди. Проточна вода забезпечує цілодобове безперебійне енергопостачання (на відміну від повітряних потоків, сонячних батарей або портативних вітряків). Тому джерелом енергії розробники обрали проточну воду.

Будова ручної турбіни Estream

Estream складається з двох частин: вгорі розташований генератор, який з'єднаний з турбіною зубчастою передачею. У нижній частині знаходиться літій-іонний акумулятор на 6400 мА/год.

Фото: facebook.com/enomadcorp
Навіть слабкої течії досить для обертання міні-турбіни мобільного генератора. Estream також можна використовувати під час подорожі на будь-якому човні. Пристрій здатний виробляти від 2,5 до 5 Вт енергії.

Через USB-роз'єм акумулятор може заряджати будь-які електронні пристрої. У нижню частину Estream вбудований ліхтар, який працює навіть під водою.

Загальна вага міні-турбіни 800 г, а для повного заряду акумулятора необхідно біля 4,5 год.

Як стверджують автори проекту, одного заряду Estream вистачає на підзарядку 3-х смартфонів або навіть планшетного ПК. Але все залежить від ємності їх акумулятора: Estream вистачить на 4 повних зарядки iPhone 5s або на одну повну зарядку Philips Xenium V387.

Мініатюрна водяна турбіна Estream підходить для використання в подорожах і в місцях, де немає центральних електромереж.

У комплекті до самого пристрою додається захист лопастей, шнур з карабіном для утримання турбіни в потоці і пара USB-кабелів для зарядки пристрою. Для придбання Estream необхідно внести проекту від $180.

Зарядити ґаджет можна навіть від квіткового горщика або прямо під час руху на велосипеді.

Comments   

загрузка...