ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вчені розробили технологію, як виготовляти асфальт зі свинячого гною (ВІДЕО)

Велика Епоха

Вчені університету Північної Кароліни розробили технологію, яка повинна вирішити проблеми стічних і ґрунтових вод, що потрапляють у водойми з фермерських господарств, — застосування свинячого гною для будівництва доріг.

#img_center_nostream#Дослідники вважають, що асфальт, виготовлений зі свинячого гною, допоможе вирішити проблему екології, яка в сучасному світі перейшла критичну межу. В даний час сільськогосподарські стічні води отруюють навколишнє середовище і є джерелом інфекцій.

Бітум, який буде виготовлений зі свинячого гною за розробленою вченими технологією, має переваги перед продуктом, виготовленим за технологією нафтопереробки.

«Тут ми виробляємо біологічний в'язкий матеріал, руйнуючи молекулярну структуру біомаси, і повторно синтезуємо клейову структуру на біологічній основі. Біов'язкий матеріал значно дешевший, вимагає менше тепла для змішування та ущільнення та більш довговічний», — сказав Еллі Фінні (Ellie Fini), провідний науковий співробітник і доцент кафедри цивільного будівництва університету.

Вчені кажуть, що від асфальту, який виготовлений із гною, не буде запаху, тому що сполуки, які надають свинячому гноєві його різкий та їдкий запах, фільтруються під час обробки. А суху речовину, що залишилася від процесу, можна буде використати як добриво.

Виробництво такого асфальту дослідники вважають безпрограшним варіантом як для фермерів, так і для дорожнього будівництва, оскільки це економічно вигідно для обох сторін.

Зараз біоасфальт проходить тестування, яке покаже, як він буде поводитися в реальних умовах. Всі випробування досі були успішними, і вчені вирішили створити компанію Bio-Adhesives, щоб мати можливість розширити свої дослідження.

Питання збереження екології хвилює багатьох дослідників і екологів: швейцарці створили екологічно чистий туалет, а екологи вчать робити паливні брикети з біомаси та макулатури.