ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Людей надихають на прибирання сміття

Велика Епоха

Натхнений бажанням зробити навколишнє середовище чистішим і спонукати людей допомагати йому в цьому, Томмі Клейн з Нідерландів створив у «Фейсбуці» проект Schone Schie («Чиста ріка Схіе»).

Цей проект надихає людей зберігати чистоту довкілля — водойм, річок, парків, в яких накопичується сміття, залишене несумлінними громадянами.

Томмі Клейн почав свій проект із засміченої прибережної ділянки, куди приходив щодня, витрачаючи по 30 хвилин на прибирання. Томмі опублікував на сайті Facebook фото місця, яке прибрав. Він хотів донести до людей ідею, що навіть якщо збирати один мішок сміття на день, це принесе велику користь для природи. Друзі, які відгукнулися на його заклик, захотіли допомагати йому в цій справі. Вони заповнювали мішки всілякими папірцями, пластиковими пляшками, банками, уламками і т.д.

Волонтер вважає, що якщо кожна людина витратить на прибирання довкілля хоча б 30 хвилин на рік, то це матиме на нього великий позитивний вплив. У його групі перебуває більше 5400 чоловік і частина з них регулярно викладає фото своїх походів на природу з метою прибирання.

Нижче представлене відео з передачі «Ранок на 5», де Томмі Клейн дає інтерв'ю. Початок інтерв'ю — 52-а секунда.