• Що сталося зі скандальним звалищем у Крюківщині

  • Ольга Зубакова | Велика Епоха
    Вівторок, 19 липня 2016 року

Скандальне звалище між селами Тарасівка і Крюківщина припинило приймати тверді побутові відходи. Про це повідомляється на сайті Києво-Святошинської районної ради.

Звалище розміром 23 га розташоване за 6 км від Києва і 500 метрів від села Крюківщина в мальовничому районі біля озера Крючок, де відпочивають місцеві жителі та кияни. 10 га цих земель відведено під сільське господарство і розташовані в приватній власності. Звалище приносить мільйонні прибутки, пише «KиевVласть».

Звалище давно вже турбує жителів Крюківщини та Тарасівки через те, що видає сильний сморід і забруднює воду. Крім того, зграї птахів, які там годуються, створюють проблеми для аеропорту «Жуляни».

Як повідомив «Великій Епосі» місцевий житель і активіст Іван Устенко, в останній місяць після зміни попереднього директора цього сміттєвого полігону, туди почали активно їздити фури зі сміттям. Розмір звалища буквально за кілька днів сильно збільшився, і жителі відчули неприємний запах.

Після того як жителі вийшли, щоб зупинити вивіз сміття на звалище, представники влади та поліція спробували домовитися з активістами, які заблокували під'їзд фур зі Львова та сміттєвозів з київських районів на звалище.

Місцеві жителі відмовилися піти, заявивши, що документів на вивезення сміття зі Львова на звалище немає, і вони будуть стояти до останнього.

Також дивіться відео-репортаж про цю проблему:

Відзначимо, це далеко не перша спроба закрити звалище, яке виникло стихійно в 70-х роках і було узаконене в 1981 році. Завдяки зусиллям команди активістів, за рішенням суду, звалище було закрито 24 жовтня 2000 року. Але, всупереч цьому, працювало й далі.

Журналісти газети «Факти», які приїхали на наступний день після закриття звалища [в 2000-му році], писали: «Печатки залишалися недоторканими, але машини з обласними та київськими номерами вивалювали на сміттєві терикони нові тонни відходів. Паркан-то на звалищі чисто символічний, довжиною не більше двадцяти метрів, так що об'їхати його не складно. Ні сторож, ні інші працівники перешкод цьому не чинили. Все проходило зовсім офіційно: сміттєвози під'їжджали до вагончика, де водії відзначали путівку і проїжджали повз паркан».

Проблема сміттєзвалищ величезна, але кожен з нас може зменшити кількість відходів своєї сім'ї. Можна замінити поліетилен багаторазовою тарою, з органічних відходів робити компост. Можна здавати вторсировину для утилізації в пункти приймання та отримувати за це гроші або в київський мобільний пункт, який приймає вторсировину безкоштовно, але в більшому асортименті.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...