ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як власноруч зробити компас

Велика Епоха

Сучасні мандрівники, оснащені GPS і туристичними навігаційними картами, навряд чи зможуть заблукати, де б не були. Однак допитливість, прагнення до нових відкриттів і саме життя іноді ставить нас в екстремальні умови. Тому радимо ознайомитися з порадами, як виготовити компас власноруч, оскільки школа виживання — то ціла наука.

#img_center_nostream#

• Перше, що треба мати — це металевий стержень. Згодиться швейна голка, шпилька, сталевий дріт, лезо. Варто знати, що магніт, сталь, чорні метали мають властивість реагувати на магнітні полюси Землі, які, в свою чергу, збігаються з географічними полюсами північ — південь.

• Намагнітити металевий стержень—друге завдання у виготовленні компаса. Для цього знадобиться магніт, або, якщо його нема — тканина, шерсть, навіть власне волосся. Магніт в екстренних умовах можна знайти в динаміку будь-якого портативного приймача, навушниках аудіоплеєра. Відтак, щоб намагнітити металевий стержень, його необхідно прикріпити до магніту хвилин на 20. При необхідності намагнічене вістря додатково можна потерти пальцями або об волосся.

• Третій крок — покласти намагнічену «стрілку» на поверхню спокійної води (підійде також ємність з водою). Стримуючись силами поверхневого натягу, «стрілка» поступово зупиниться на лінії північ — південь. Якщо металевий стержень тоне, необхідно додатково натерти його жиром і опустити на воду на двох тонких ниточках (закріплених петлями). Інший варіант: коли стержень тоне, то можна покласти його на кору дерева, шматочок пінопласту, пробку, простий листок або засунути його в соломинку. Ще один спосіб: підвісити намагнічену «стрілку» на тонкій нитці (довшій за 40 см), затягнувши петлю в точці рівноваги.

Варто також враховувати, що ємність для води має бути неметалевою, а сама вода — несолоною.

Дивіться відео:

Як зазначає Андрій Іллічов, автор книги «Велика енциклопедія виживання», в разі сумнівів північний кінець «стрілки» можна визначити, звіривши її з Полярною зіркою (яка завжди вказує на північ).

Дивіться ще одне відео, як зробити компас:

Відзначимо, компас є одним з винаходів стародавнього Китаю. http://www.epochtimes.com.ua/china/culture/velyki-vynahody-starodavnogo-kytaju-69917.html