ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як на гроші від вторсировини облаштували спортивний майданчик — досвід українців

Велика Епоха

В Одесі жителі новобудови облаштували в під'їзді спортивний майданчик та невелику бібліотеку на гроші, виручені від здачі вторсировини. Про те, як це їм вдалося всього за півроку, розповідає 048.ua.

Жителі одеського під'їзду сортують сміття з березня 2016 року. Ініціатором заходу стала мешканка будинку Катерина Гречко. Спочатку вона запропонувала сусідам разом сортувати сміття — більшістю було підтримано її ідею.

«Після нетривалих дебатів народилася пропозиція поставити імпровізовані контейнери для сортування просто у мене під дверима: моя квартира єдина на цьому поверсі і відповідно немає поблизу жодного сусіда, який би заперечував», — каже Катерина.

Але спочатку активність була на мінімумі: «Хто з сусідів понесе своє сміття на 10 поверх, якщо навіть ліфт ходить тільки до 9? — Пояснює жінка. — Однак після сусідів з 9 і 11 приєдналися й всі інші».

Раз у 1,5 місяці, коли збереться близько 300 кг, жителі здають відсортовану вторсировину.

В Одесі немає великого сміттєпереробного підприємства, лише — кілька приватних організацій. Тому на переробку йде мала частина побутових відходів.

«Сортуємо макулатуру, скло, PET-пляшку і HDPE-флакон із застереженнями. Інша маса одноразового пластику та Тетра Пак, на жаль, відправляються у відро для сміття, — каже Катерина.

За одну здачу виходить близько 400—450 грн. На ці гроші мешканці купили спорткомплекс вартістю 1500 грн, облаштували бібліотеку з кріслами та полицями.

«Багато чого з речей принесли жителі. Тепер у затишному під'їзді новобудови можна займатися, грати, читати і спілкуватися, — каже Катерина Гречко, — але головне наше досягнення, я вважаю, в тому, що сусіди з інших парадних побачили, що схема працює! Що сортувати сміття не тільки корисно, але й вигідно. Так що тепер ми сортуємо вже усім будинком!».

Раніше «Велика Епоха» розповідала, як жителі селища в Харківській області організували роздільний збір і переробку сміття.