• Оголошено кампанію зі збору коштів на перероблення батарейок в Україні

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 1 вересня 2016 року

Волонтерський проект «Батарейки, Здавайтеся!» Оголосив всеукраїнську кампанію зі збору коштів для вирішення проблеми переробки батарейок в Україні. Це допоможе захистити від забруднення ґрунт і водний басейн нашої країни.

Багато хто знає, що одна батарейка здатна забруднити 20 мземлі та 400 л води. З водою та їжею отруйні речовини потрапляють в наш організм і завдають великої шкоди здоров'ю. Попри цьому, в нашій країні менш як 1% всіх батарейок збирається на перероблення, а решта просто викидається в загальне сміття.

«Підтримка нашого проекту — це твоя особиста інвестиція в чисту Україну!» — йдеться на сторінці проекту.

Для вирішення цієї проблеми 4 роки тому був запущений волонтерський соціальний екологічний проект «Батарейки, Здавайтеся!». За цей час волонтери та комерційні організації відкрили близько 2000 пунктів приймання використаних батарейок.

Але, всупереч активності людей і компаній, кількість зібраних батарейок дуже мала в порівнянні з тим, скільки їх потрапляє в навколишнє середовище. Тільки за офіційною статистикою не менш як 12000 тонн пальчикових батарейок завозяться в Україну щорічно. Тому волонтерський проект «Батарейки, Здавайтеся!» Запускає кампанію по збору 200 тис. грн. на системне вирішення проблеми переробки батарейок в Україні.

Вирішення проблеми

Не чекаючи змін у законодавстві, реалізувати в Україні європейський принцип — «хто забруднює, той і платить».

Зробити так, щоб у вартість кожної батарейки була закладена вартість утилізації, і направити ці гроші на збір і перероблення батарейок.

В Україні близько 10 офіційних компаній, які завозять батарейки. GP України вже висловив зацікавленість у переговорах щодо співпраці.

За 6 місяців команда проекту планує вжити таких заходів:

1. Провести публічні переговори з GP, Duracell, Energizer, Panasonic, Sony, «Варта», Videx, Maxus і іншими представниками брендів батарейок в Україні.

2. Розробити юридичну основу для створення асоціації виробників для збору і переробленню батарейок.

3. У разі відмови від співпраці — забезпечити громадський тиск на виробників батарейок (вуличні акції, соціальні мережі, ЗМІ).

4. Зняти соціальний ролик про шкідливість використаних батарейок (для демонстрації в школах і на телебаченні).

5. Провести 50 відкритих уроків для дітей та студентів в навчальних закладах Києва і Дніпра.

6. Забезпечити стабільну роботу мережі 1100+ пунктів приймання батарейок по всій країні та відкрити 300 нових.

Термін дії проекту: 20 вересня 2016 — 20 березня 2017 року.

Як йдеться на сторінці проекту, якщо до 30 жовтня 2016 року збереться необхідна сума, команда проекту зможе виконати поставлені завдання в повному обсязі.

Щоб допомогти проекту, можна переказувати гроші на сайті.

Перероблення батарейок, зібраних в процесі проекту, забезпечить підприємство-волонтер «ГТС ЛТД» з м. Дніпро.

Дізнатися про найближчий пункт приймання використаних батарейок для свого міста можна на інтерактивній мапі.

Раніше «Велика Епоха» розповідала, куди можна здати кришечки від пластикових пляшок — акція від благодійного фонду «ОВЕС».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...