ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Де приймають кришечки від пластикових пляшок: мапа від «Великої Епохи»

Велика Епоха

«Велика Епоха» додала на інтерактивну мапу «Куди здати відходи» пункти, куди можна принести кришечки від пластикових пляшок. Кошти, отримані від їх переробки, йдуть на допомогу в протезуванні військовослужбовців.

Ось уже майже рік як благодійний фонд «ОВЕС» проводить всеукраїнську акцію зі збору та переробки пластикових кришечок. Ця кампанія — хороша можливість для кожного не тільки зменшити кількість відходів пластика в своєму будинку, але і допомогти пораненим воїнам АТО.

#img_center_nostream#Ідея збору кришечок від пластикових пляшок з'явилася 6 років тому в Туреччині. Щоб купити інвалідну коляску для людини, що її потребувала, студенти Стамбульського медичного університету зібрали і здали на утилізацію кришечки. Цю ідею адаптувала до українських реалій команда благодійного фонду «ОВЕС». Вона була підхоплена волонтерами з різних куточків України, які організовували місцеві пункти збору кришечок.

Чому саме кришечки?

«Чому саме кришечки?», — запитує багато хто. Щодня кожен з нас купує, використовує або викидає як мінімум одну ємність з пластиковою кришкою. На відміну від самої пляшки, пластик кришечок дорожчий, і для їх збору не буде потрібно багато місця.

На переробку можна здавати різний пластик. Компанія-переробник перераховує найбільші благодійні внески саме за пластик від харчових продуктів. Тому він є більш потрібним.

#img_center_nostream#Після збору кришечок їх відправляють на переробку. На початку акції компанія-переробник була одна — ТОВ «Бровари-Вторма», потім до проекту приєдналися ще кілька переробників в різних регіонах України: в Краматорську — ФОП В.А. Єланська, в Кіровограді — ТзОВ «Екологіка Кіровоград», у Дніпропетровську — ТОВ «Lion Recycling Ukraine».

Всі кошти за зданий пластик перераховуються на рахунок фонду. В міру накопичення коштів на рахунку фінансується протезування конкретних учасників АТО. За 11 місяців акції проект допоміг профінансувати допомогу 7 захисникам України.

Всього з моменту старту акції 29.06.2015 року по 31.05.2016 року було зібрано 53 431 кг пластику, а вже надана допомога становить 289 071 грн.

«Щодня надходять дзвінки про зібрані два, три, п'ять кілограмів кришечок. Рідше 100 або 300 кг. Ми маємо справу з усією Україною. Від дитячих садків, поліклінік і до великих промислових підприємств. Від приватного домогосподарства і до багатоквартирного будинку», — пишеться на сторінці фонду.

Як взяти участь в акції?

1. Не викидайте кришечки в сміття: збирайте їх і приносіть на місце збору.

2. Розділіть кришечки від харчових і нехарчових продуктів (здаються окремо).

3. Знайдіть на мапі найближчий пункт прийому кришечок.

4. Під час здачі кришечок зверніть увагу, що на контейнери повинна бути наклейка або плакат БФ «ОВЕС». Це є свідченням співпраці пункту збору з благодійною організацією. Ви можете бути впевнені, що всі зібрані кришечки будуть перероблені для надання допомоги в протезуванні пораненим бійцям АТО.

5. Розкажіть своїм близьким і друзям про акцію.

Дізнайтеся, як допомогти сервісу «Куди здати відходи».