• Сучасні екотехнології: зробимо наш світ чистішим

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 29 квітня 2015 року

У своєму розвитку людство зіткнулося з безліччю проблем, більшість з яких безпосередньо пов'язані із «завоюванням» дикої природи та наслідками цих дій. Багато хто сподівається, що сучасні екотехнології допоможуть трохи компенсувати завдану шкоду і вирішити якщо не всі, то хоча б деякі нагальні проблеми.

Технології, які зробили наше життя зручним і комфортним, лягли й важким тягарем на наш світ, породивши масу негативних побічних ефектів і погіршивши екологічну обстановку в цілому. Але багато фахівців сподіваються, що розробка і розумне застосування екотехнологій — один із можливих кроків у вирішенні глобальних проблем планети. А яким буде його результат — залежить тільки від нас.

Сьогодні ми розповімо про одну екотехнологію, яка може залишити виробництво небезпечного пластику далеко позаду — біопластик або органічна пластмаса.

Біопластик — форма пластмас, яку отримують із крохмалю, пшеничної соломи, соєвих бобів, зерна цукрової тростини (багасси) або бамбукової фібри.

На відміну від звичайного пластика, джерелом якого є продукти нафтової промисловості, біопластик безпечний як для здоров'я людини, так і для навколишнього середовища. Він не містить потенційно небезпечних для здоров'я речовин, має широкий діапазон робочих температур, для його виробництва немає необхідності в невідновлюваних природних ресурсах (вугілля, нафта, природний газ), він не токсичний у виробництві, легше переробляється.

Біопластик здатний розкладатися за 180 днів, на відміну від звичайного пластика, якому на це потрібно кілька сотень років.

І хоча біопластик і біопосуд на його основі поки не отримав широкого розповсюдження, інтерес до нього безперервно зростає, і вже сьогодні його можна купити в спеціалізованих магазинах.

Далі буде...

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...