• Старі літій-іонні акумулятори: знову на службі

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 12 травня 2015 року

Старі літій-іонні акумулятори, які відразу викидають після зношування, ще можуть послужити хорошу службу — стати автономним джерелом живлення для освітлювальних приладів, наприклад, у будинку.

Літій-іонні акумулятори найчастіше використовуються в стільникових телефонах і ноутбуках. Утилізація такого акумулятора не вимагає особливих витрат і відносно безпечна, оскільки у виробництві батареї використовуються такі інертні матеріали як вуглець, фосфат заліза та речовини, що на 90% підлягають переробці. Мідь і алюміній утилізуються, а корпус йде на переробку, після чого використовується як добавка у виробництві дорожніх покриттів.

І все ж, літій-іонний акумулятор зношується досить швидко, навіть якщо не використовується, і в підсумку опиняється на смітнику. Вчені з індійської філії компанії IBM знайшли спосіб продовжити життя батареї, створивши з неї автономне джерело живлення для освітлювальних приладів. За словами вчених, близько 70% викинутих акумуляторів можуть використовуватися для світлодіодного освітлення протягом 4 год на день протягом усього року.

Вчені віддали кілька відремонтованих акумуляторів на тестування в місцеві магазини і отримали позитивні відгуки працівників. У планах дослідників IBM — створення можливості підзарядки акумулятора від сонячних панелей.

Ця технологія може стати в нагоді як для жителів країн, що розвиваються, так і для всіх, хто дбайливо ставиться до економії ресурсів нашої планети.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...