• Яку небезпеку несуть сучасні меблі

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 29 квітня 2015 року

Найчастіше, вибираючи меблі, ми звертаємо увагу на їх зручність і на те, наскільки вони підійдуть до інтер'єру будинку. Але найважливішим є питання вибору екологічного та безпечного для здоров'я матеріалу, з якого виготовлені меблі.

Сьогодні ні для кого не секрет, що у виготовленні більшості видів сучасних меблів використовуються небезпечні для здоров'я матеріали, які можуть викликати ряд серйозних захворювань.

Поширені матеріали, використовувані для виготовлення меблів:

1. Дерево-стружкова плита (ДСП).
2. Дерево-волоконна плита середньої щільності (МДФ).
3. Дерево-волоконна плита (ДВП).
4. Пластик.
5. Фанера, шпон.

ДСП — один із найбільш широко застосовуваних і небезпечних матеріалів. Основна небезпека таких меблів полягає в речовинах — полімерних смолах, якими просочується основа (тирса і стружки). Ці смоли виділяють пари формальдегіду і фенолу — отрути, під впливом яких із часом розвиваються дегенеративні зміни серця, мозку, печінки і нирок, а також центральної та нервової систем, руйнується імунна система. Інтенсивність виділення цих парів не змінюється з часом. ДВП виготовляють розщепленням подрібненої деревини, з якої потім формують плити. Пластик також не вважається абсолютно безпечним матеріалом: деякі його види виділяють шкідливі речовини.

В наступних статтях ми розповімо, на що варто звернути увагу при виборі меблів для дому, і що таке паспорт якості предмета меблів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...