• Робимо оригінальну покрівлю — дах з очерету

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 18 серпня 2016 року

Очерет — один із найдоступніших натуральних матеріалів для покрівлі. Про особливості створення вогнетривкого даху з очерету розповідає Еconet.

Дах з очерету — оригінальний елемент декорування будинків і споруд, що надає унікального зовнішнього вигляду всій будові. Покрівля з очерету має ряд переваг: це висока стійкість до спеки, злив, морозу, вітру, а також стійкість до утворення грибків та плісняви. Таке покриття створює природну вентиляцію і має низький рівень теплопровідності, завдяки чому відпадає необхідність в додаткових матеріалах для теплоізоляції. Експлуатаційний термін очеретяного даху — до 60 років та більше.

Але в силу деяких своїх особливостей очерет не настільки поширений, як черепиця та подібні їй варіанти покрівлі. Основна причина — висока небезпека займання. Для вирішення цієї проблеми готове покриття з очерету піддають обробці вогнетривкими речовинами. Вогнезахисна суміш проникає вглиб на 5 см, але після декількох років вона вимивається, і її потрібно оновити.

Що необхідно знати під час влаштування очеретяного даху:

  1. Ухил даху повинен бути не меншим 35°, а товщина — близько 30 см.
  2. Тінь і опале листя сприяють поступовому накопиченню в очереті вологи й скороченню терміну служби очеретяної покрівлі. Найкраще розташування будови — відкрита ділянка і доступ до сонця.
  3. Великий шар очерету не дозволяє зробити водовідведення, тому по периметру даху потрібно створити дренажний шар, який буде збирати і відводити воду до зливової каналізації.

Який очерет підходить для використання? По-перше, в очерету не повинно бути листя. По-друге, його колір повинен бути рівним, без цвілі та обгорілих плям. І, по-третє, в ньому не повинно бути сторонніх домішок у вигляді трави та інших рослин.

Процес створення даху з очерету дивіться на відео:

Раніше «Велика Епоха» розповідала, як хлопець будує в лісі хатини з природних матеріалів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...