• У Києві є диво-будинок, який опалюється від землі й повітря

  • Ольга Зубакова | Велика Епоха
    Четвер, 8 вересня 2016 року

У Києві є будинок, в якому тепло отримують з повітря і землі. Господиня цього чудо-будинку — архітектор Тетяна Ернст. Будувати енергонезалежні будинки вона навчилася в Штутгарті.

З комунальних благ екобудинок використовує тільки електроенергію, холодну воду та каналізацію.

Найскладнішим виявилося проектування, тому що вмістити будинок потрібно було на 2 сотках. Площа, на якій розташований будинок, — 36 м², при цьому площа всередині будинку — 328,5 м². З вулиці будинок здається 2-х-поверховим, але насправді з північно-західного боку — 5 поверхів. Там розташовані підсобні приміщення (санвузли, пральня тощо). З південно-східного боку знаходяться високі і просторі кімнати. У будинку 10 житлових кімнат і 11 підсобних приміщень.

На даху 11 сонячних колекторів, їх енергії цілий рік вистачає для підігріву води та басейну (для невеликого будиночка на чотири особи достатньо 3—4 штуки). Є й акумулятор для накопичення енергії.

Щоб опалювати будинок, енергію беруть із землі. Робиться це за допомогою хитромудрого пристосування — грунтового теплового насоса. У дворі будинку пробиті чотири 85-метрові свердловини. За допомогою компресорів вниз по U-подібному контуру опускається холодний теплоносій (пропіленгліколь) і забирає із землі тепло. Назад він повертається вже прогрітим до 10 ° C (стабільна температура землі). Якщо ще раз пустити його по колу, то повернеться він уже з показником 20 ° C. Таким чином, низькотемпературне тепло землі може служити людині, пише «Наш Київ».

Для стін обрано червону цеглу, і це дозволяє більш ефективно використовувати отримане тепло. Глиняна штукатурка з кізяком, спінене скло як утеплювач підсилюють теплоізоляцію. Використання глини дозволяє підтримувати ідеальну вологість повітря — близько 50%. У багатьох звичайних будинках взимку вона падає до 5—10%, що шкідливо для організму. Стіни обклеєні паперовими шпалерами зі стружкою.

Батареї і труби заховані в стінах. Коли холодно, то включається обігрів, коли жарко — охолодження. Підлога без підігріву, тому що вона шкідлива

У зимовий період температура не перевищує 18 ° C, а влітку близько 30 ° C — це найбільш комфортна температура для людини.

В Європі ця технологія популярна вже понад 20 років, а в Україні, крім київського будинку Тетяни Ернст, є ще у Чернігові і Василькові. Таку технологію також використовує дитячий будинок сімейного типу в селі Михайлівка під Каневом.

З подорожчанням енергоносіїв популярність пасивних будинків росте. На пустирі без світла і води побудували енергонезалежний будинок, який використовує енергію сонця і вітру. Талановитий і екстраординарний архітектор Майкл Рейндольдс побудував енергонезалежний будинок з відпрацьованих матеріалів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...