ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Політиків Європи закликають допомогти припинити вилучення органів у Китаї

Велика Епоха

#img_center_nostream#Європейський парламент 27 липня ухвалив нову декларацію, яка засуджує вилучення органів у в'язнів совісті в Китаї й закликає політичну еліту до дій.

Декларація 0048 «Про припинення вилучення органів у в'язнів совісті в Китаї» закликає передусім Раду Європи й політичну еліту вжити заходів відповідно до резолюції, яка була прийнята ще наприкінці 2013 року.

#img_right#У декларації йдеться про «постійні й такі, які заслуговують на довіру, повідомлення про систематичне, санкціоноване державою видаляння органів у в'язнів совісті в Китайській Народній Республіці, передусім у послідовників Фалуньгун, а також в уйгурів, тибетців і християн». За прийняття декларації 27 липня проголосувало 413 депутатів Європарламенту.

«Зважаючи на крайню жорстокість того, що відбувається, необхідно терміново організувати незалежне розслідування тривалого вилучення органів у Народній Республіці Китай», — йдеться в декларації.

Раніше депутати Європарламенту в Декларації закликали ЄС публічно засудити насильство, почати незалежне розслідування, а також повідомляти про це громадян, які збираються їхати до Китаю.

За два роки ЄС так нічого й не зробив.

Томас Здеховскі, член Європарламенту від Чехії, є співавтором нової декларації. В одному інтерв'ю він розповів про постійні проблеми, з якими доводиться стикатися за будь-якої спроби підняти це питання, здебільшого через відносини Європи з Китаєм.

«Мої колеги дуже здивувалися, коли почули цю інформацію. Раніше вони ніколи про це не чули. І все ж багато хто з них відреагував негативно», — сказав Здеховскі.

«Вони сказали мені, що ми підтримуємо економічні відносини з Китаєм, і, будь ласка, не піднімайте цю проблему на європейському рівні, тому що нам потрібно зміцнювати відносини з Китаєм».

#img_left#У відповідь Здеховскі сказав: «Це не проти відносин із Китаєм, а в підтримку прав людини. У Європейському Союзі ми живемо в демократичному суспільстві й не маємо права це замовчувати».

Для прийняття декларації потрібно не менше половини голосів членів Європарламенту. Необхідну кількість голосів вдалося набрати за кілька тижнів до кінцевого терміну —27 липня, після чого вона набрала чинності. Незважаючи на те, що цей документ не є законом і не примушує до будь-яких дій, однак він висловлює думку парламенту.

Відбувається крайня жорстокість, коли держава організувала й зробила постійним вбивство в'язнів совісті заради їхніх органів для наживи — саме це привернуло увагу багатьох європейських політиків, які, як правило, не виявляють жодної цікавості до ЄС як політичного утворення.

Джерард Баттен, один із засновників Партії незалежності Великобританії, лише одного разу поставив свій підпис під документом про систему термінового оповіщення за підозрою у викраденні дітей.

«Нас усіх охоплює одне й те ж почуття — недовіра. Важко повірити в те, що це насправді відбувається. Це було б занадто неймовірно, якби не було величезної кількості доказів, зібраних протягом багатьох років», — сказав Баттен у телефонному інтерв'ю.

Після того, як Баттен запросив спікера виступити перед членами своєї партії, вони були «вражені, що такого роду речі відбуваються в сучасному світі в такому масштабі і з такою швидкістю».

«Я можу зрозуміти, чому уряд і Європарламент не хоче розкривати цю „банку із хробаками‟. У сучасній політиці вони зацікавлені мати міцні відносини з Китаєм, тому повинні говорити про торгівлю, дипломатію і військову справу», — сказав Баттен.

Він додав: «Я розумію, чому для них так важко визнати те, що відбувається в Китаї, тому що це схоже на події в нацистській Німеччині під час голокосту».

«Ця тема має бути освітлена в наших газетах, на телебаченні й на радіо. Коли більше людей дізнається про це, це змусить наш уряд вжити необхідних заходів. Я сподіваюся, що всі країни світу затаврують ганьбою Китай і вимагатимуть припинити це», — сказав Баттен.

Томас Здеховскі сказав, що у вересні він і його колеги спробують змусити ЄС зайнятися цим питанням і розібратися, що Європейський парламент у змозі зробити, щоби зрушити його з мертвої точки.