Четвер, Жов 21, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Шунгіт — природний фільтр, що робить воду цілющою

Понеділок, 10 травня 2021 року

Шунгіт — найдавніша гірська порода, про походження та цілющі властивості якої ходить чимало легенд. Як природний фільтр, шунгіт знезаражує воду і робить її здатною лікувати багато хвороб.

За взаємодії шунгіта з водою фулерени прискорюють руйнування небезпечних і шкідливих для організму органічних сполук, що містяться у воді. Фото: EpochTimes.com.ua
Шунгіт (інші назви: фулерит, аспид, парагон, лідіт) — одна з найдавніших гірських порід нашої планети: її геологічний вік становить понад 2 млрд років. Колір шунгіту — чорний, але зустрічаються різновиди темно-сірого та коричневого кольору.

Назва «шунгіт» походить від назви селища Шульга в Південній Карелії. Тут у 1887 році вперше були виявлені великі родовища цієї породи, яка містить вуглець. Ці родовища є єдиними у світі.

Шунгіт має позаземне походження?

Поклади шунгіту були знайдені в найдавніших шарах земної кори. За словами вчених, ці поклади сформувалися в той час, коли на нашій планеті не існувало жодних живих організмів. Як же тоді утворився шунгіт? У пошуках відповідей на це питання виникло кілька гіпотез. За однією з них, шунгіт — це осколок гігантського метеорита, можливо, частини зруйнованої древньої планети, на якій могли існувати кисневі форми життя.

Крім теорії про космічне походження шунгіту, є й інші, більш «земні». За однією з них, шунгіт — це порода вулканічного походження. Друга теорія, до якої більш схиляються вчені, — каже про утворення шунгіту з органічних донних опадів. Ці опади ущільнювалися, припадаючи новими нашаруваннями занурювалися в надра землі, де під впливом високої температури та тиску і перетворилися з часом на шунгітову породу.

Можливо, справжнє походження шунгіту все ще чекає на своє відкриття, в той час як триває дослідження дивовижних властивостей цієї породи.

Поклади шунгіта були знайдені в найдавніших шарах земної кори. Фото: bg.wikipedia.org

Чим цінний шунгіт?

Шунгіт — це природний композит з наступним мінеральним складом:

  • 70% вуглецю;
  • 30% золи, з якої:

- 40—50% — оксид кремнію,

- 12—25% — оксид алюмінію,

- інша частина мінеральної золи містить окиси понад 20 макро- і мікроелементів: заліза, магнію, міді, сірки, калію, натрію, кальцію, нікелю, молібдену, вольфраму та інших.

Шунгіт є природним фільтром, здатним затримувати на своїй поверхні понад 94% різних шкідливих домішок з води.

У складі шунгіту були виявлені фулерени — особливі молекулярні сполуки, модифікації вуглецю. Фулерен — це опуклі замкнуті багатогранники, складені з парного числа трьохкоординованих атомів вуглецю. У 90-х роках XX століття відкриття фулеренів було відзначено Нобелівською премією.

Як говорять учені, за взаємодії шунгіту з водою фулерени стають каталізаторами, які прискорюють руйнування небезпечних і шкідливих для організму людини органічних сполук (фенолів, смол, кислот, ацетону, спиртів, гумінових речовин, газів та ін.), що містяться у воді. Шунгіт здатний осаджувати на своїй поверхні небезпечні речовини, що містяться у воді: колоїдне залізо, радіонукліди, нафтопродукти, солі важких металів, пестициди, а також сполуки фосфору, хлору, азоту (нітрити та нітрати).

Шунгіт є природним фільтром, здатним затримувати на своїй поверхні понад 94% різних шкідливих домішок з води. Фото: EpochTimes.com.ua
Шунгіт має і ще одну унікальну особливість: за взаємодії з водою з нього виходять тільки найбільш корисні для організму людини мінеральні складові.

Так, вода, настояна на шунгіті, стає не тільки безпечною, але і корисною для здоров'я.

Як приготувати шунгітову воду

Шунгітовая вода — це вода, настояна на шунгіті. Для цього в емальований або скляний посуд налийте звичайну воду і покладіть в неї камінчики шунгіту з розрахунку 500 г каменів на 7—10 л води. Вода починає знезаражуватися вже через 30 хв, але для повного приготування настоюйте воду 3 доби. Після цього воду можна акуратно перелити в іншу ємність, залишаючи на дні 0,5 л води: в нижньому шарі знаходяться забруднювальні домішки. Після цього шунгіт можна промити і залити новою порцією води для настоювання.

Камені шунгіту можна використовувати багаторазово. Для великих шматків шунгіту (не щебеню) термін застосування не обмежений. Але через кожні 6 місяців поверхню каменів потрібно зачистити наждачним папером.

Увага: перед першим використанням куплений шунгіт треба ретельно промити!

Шунгіт — найдавніша гірська порода, про походження і цілющі властивості якої ходить чимало легенд. Фото: EpochTimes.com.ua

Як використовувати шунгітову воду?

Шунгітову воду застосовують в якості питної води, а також для приготування їжі, в косметичних цілях (вмивання, ванни і т.п.), для полоскання та інгаляцій.

Шунгітовій воді приписують цілющі властивості.

Особливо рекомендована вода, настояна на шунгіті, за: гастриту, ослабленому імунітеті, серцево-судинних захворюваннях, хворобах нирок, печінки, підшлункової залози, жовчного міхура, бронхіальній астмі, отиті, застуді, холециститі, діабеті, алергіях, проблемах із кровообігом, захворюваннях кістково-м´язової, сечостатевої та нервової систем.

За матеріалами: Lithotherapy, Gabris.

Дізнайтеся, як приготувати настій з насіння кавуна для очищення нирок.

Comments   

загрузка...