• Як не зіпсувати відпочинок хворобою: прості правила

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 2 серпня 2016 року

Застуда, грип, нежить, біль у вухах, бронхіт — це не тільки типові хвороби осінньо-зимового періоду, а й неприємність, яка може трапитися влітку. Ось деякі поради, які допоможуть вам не застудитися влітку.

Рятуючись від літньої спеки, ми включаємо кондиціонери та вентилятори, п'ємо соки з льодом і їмо морозиво. Але не варто забувати, що подібні різкі перепади температури можуть бути небезпечні для організму. Переохолодження та ослаблений імунітет активізують «сплячі» бактерії в організмі, викликаючи такі хвороби дихальних шляхів, як синусит, бронхіт, гайморит, отит, грип.

Як не захворіти влітку? прості правила

1. Не залишайте включеним на ніч вентилятор або кондиціонер. Якщо це складно зробити, поставте вентилятор подалі від ліжка. Для кондиціонера — відрегулюйте температуру на рівні не менше 23—25​​°С: різниця температур у кімнаті та за вікном не повинна перевищувати 10°С. Щоб організм встиг перебудуватися, вимикайте кондиціонер за 15 хв до виходу на вулицю.

2. Втамовуйте спрагу правильно. Сильно охолоджена вода, соки та коктейлі можуть бути небезпечні: вони призводять до швидкого звуження судин і до того ж швидко охолоджують горло. Про те, яку воду найкраще пити в літню спеку, читайте у статті.

3. Не сидіть біля відкритих вікон в автобусі, машині, електричці.

4. Їжте морозиво, не поспішаючи. Жирне морозиво, таке як пломбір, менше подразнює горло в порівнянні з замороженими соками та фруктовим морозивом. Дивіться смачні рецепти домашнього морозива.

5. Не плавайте в річці або озері, якщо ви вже захворіли. За нежиті та застуди краще відмовитися від плавання в річці або озері. Також не варто промивати ніс морською або річковою водою.

6. Не купайтеся понад 30 хв. Приймаючи прохолодну ванну або плаваючи в озері понад півгодини, можна переохолодитися. Як результат — нежить або біль у горлі. Оптимальний режим купання при температурі не нижче 22°С для незагартованої людини — не більше 10 хв.

7. Не заходьте у воду різко. Перепади температур можуть погано позначитися на здоров'ї. Перед тим як зайти у воду, посидіть на пляжі 15 хв. Це допоможе заспокоїти серцевий ритм від ходьби у спеку.

8. Не пірнайте часто. Бароотит — запалення середнього вуха — може виникнути через часті пірнання під воду, особливо якщо ви страждаєте від захворювань верхніх дихальних шляхів. Щоб уникнути цього під час пірнання періодично робіть ковтальні рухи. Це допоможе відкрити слухову трубу і зрівняти тиск у носопролигу з тиском у середньому вусі. Щоб видалити воду з вух, зробіть кілька частих і глибоких ковтальних рухів.

І ще одна порада для тих, хто відпочиває в жарких країнах: перші 1—2 дні не змушуйте імунітет працювати в посиленому режимі — ведіть спокійний спосіб життя. Організм повинен поступово звикнути до іншого клімату.

За матеріалами: Вody-health.

Дізнайтеся, чому ми хворіємо у відпустці — невезіння або новий синдром?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...