• Що насправді містять дезодоранти та антиперспіранти

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 26 липня 2016 року

Дезодоранти та антиперспіранти, що усувають появу неприємного запаху і потовиділення, — це бомба уповільненої дії. Десятки речовин, що містяться в дорогому або дешевому дезодоранті, проникають через шкіру, накопичуються в організмі й можуть викликати появу небезпечних захворювань.

Сьогодні на ринку представлено 2 види засобів, що запобігають появі запаху поту: дезодоранти та антиперспіранти. Дезодорант послаблює і нейтралізує неприємний запах, а антиперспірант блокує потові залози і запобігає появі поту взагалі. Але і той, і інший засіб має небезпечний хімічний склад.

Небезпечні речовини, що містяться в дезодорантах і антиперспірантах

Аміни. DEA (діетаноламін) і TEA (триетаноламін) використовуються в поєднанні з жирними кислотами для перетворення кислоти на сіль — основу мийного засобу. DEA і TEA токсичні і мають канцерогенні властивості. Вони здатні накопичуватися в організмі протягом тривалого часу, викликаючи алергічні реакції, захворювання нирок і печінки.

Алюміній. Сполуки алюмінію — найактивніші компоненти антиперспірантів. Вони блокують потові залози, і піт вже не може виділятися на поверхню шкіри. Деякі з проведених досліджень показують, що сполуки алюмінію швидко поглинаються шкірою і викликають зміни в естрогенних рецепторах клітин грудей. Естроген сприяє росту ракових і неракових клітин молочної залози, тому використання дезодорантів зі сполуками алюмінію — фактор ризику для виникнення раку грудей.

Пропіленгліколь. Спочатку пропіленгліколь розроблявся в якості рідини для охолодження систем, що здатна не замерзати за низької температури. Хоча ця речовина може викликати ураження нирок, печінки і контактний дерматит, вона входить до складу деяких антиперспірантів і дезодорантів. Згідно з паспортом безпеки пропіленгліколя, опублікованим Національним інститутом гігієни та охорони праці, пропіленгліколь — нейротоксин, який може викликати проблеми зі шлунково-кишковим трактом, подразнення очей і шкіри, головний біль, порушення діяльності центральної нервової системи. Настійно рекомендується уникати контакту пропіленгліколя зі шкірою.

Парабени. Етил, метил, пропіл- і бутилпарабен — широкий клас штучних консервантів. Вони використовуються майже у всій косметичній продукції. Головна небезпека парабенів полягає в їх властивості — вони імітують активність естрогену в організмі, викликаючи виникнення раку.

Триклозан — штучна хімічна речовина з антимікробною дію. Здатний викликати подразнення шкіри, контактний дерматит, порушення функцій щитовидної залози, збої гормональної системи організму. Як і інші штучні антибактеріальні речовини, триклозан сприяє стійкості бактерій до антибіотиків.

Тальк додається в засоби особистої гігієни в якості речовини-абсорбенту. Хоча тальк і є природним мінералом, але його зараховують до канцерогенів, адже тальк може містити азбестові волокна. Кількісний вміст волокон тальку в косметичній продукції ніяк не регулюється. Тому купуючи дезодорант або інший засіб, у складі якого зазначено тальк, у споживача немає можливості дізнатися, чи містить він азбестові волокна.

Небезпечні дезодоранти та антиперспіранти: дослідження тривають

Проведені дослідження про зв'язок між використанням антиперспірантів і дезодорантів і виникненням хвороби Альцгеймера і раку молочної залози все ще тривають, і поки не вдалося прийти до однозначних результатів. Проте, багато хто не хоче ризикувати свої здоров'ям, купуючи ці, нехай навіть потенційно канцерогенні засоби.

В інтернеті або магазинах, що спеціалізуються на натуральній продукції, можна знайти так звані безпечні дезодоранти-кристали з мінеральних солей. ЯкорьВони не містять солей активного алюмінію, парабенів та іншої «хімії» і при цьому нічим не гірші від магазинних засобів. Дезодоранти-кристали складаються з мінеральних солей: алюмокалієві (мінерал алуніт) і алюмоамонієві (мінерал чермігіт).

Ці кристали також містять алюміній, але, як запевняють продавці, він перебуває в неактивній формі: через негативний іонний заряд, алюміній не здатний проникати крізь клітинну оболонку.

Існує ще один вид дезодорантів — повністю натуральних, без добавок алюмінію, мінеральних солей і подібних речовин. Такий дезодорант можна зробити самостійно в домашніх умовах — про це читайте в наступній статті.

За матеріалами Naturalrating.

Раніше «Велика Епоха» розповідала, які небезпечні добавки входять до складу шампуню.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...