• Українці створюють найдешевші будиночки-причепи на колесах

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 14 жовтня 2016 року

Конструктори з Києва створюють краплеподібні і дуже компактні будиночки на колесах. Будиночок Lifestyle Camper у 3 рази дешевший за його закордонні аналоги, дуже зручний для відпочинку та подорожей, пише AIN.UA.

Те, що звично для американця, для нас — нездійсненна мрія. Саме так можна було раніше сказати і про будиночок на колесах, який в Америці називають Teardrop. Причина цього не тільки в значній вартості такого невеликого, але затишного будиночка (її можна порівняти з вартістю непоганого автомобіля), а й у відсутності виробництва в нашій країні.

Тепер в Україні з'явився виробник краплеподібних будиночків-причепів, які дуже популярні в США. У кемпері зручно відпочивати, готувати їжу і дивитися ТV.

Творцями своєї версії краплеподібного кемпера стали столичні ентузіасти — Андрій Пилявський і Павло Волков. На першому етапі хлопці сконструювали дослідний зразок. Потім з'явилися 3D-моделі, які виготовлені вже на професійному рівні, а ще через 2 місяці була готова серійна версія будиночка на колесах. У підсумку за 2 місяці з ідеї вийшов високотехнологічний продукт.

Що таке Lifestyle Camper: характеристика

За дизайном кемпер українського виробництва майже не відрізняється від оригіналу: він має класичну краплеподібну форму. Така форма дозволяє зменшити опір повітря під час руху. Незвично виглядає зовнішня обшивка корпусу: вона повністю дзеркальна і в ній можна побачити своє відображення.

За словами Павла, така обшивка з харчової нержавійки дуже ефектна і практична: це довговічний метал, який не схильний до корозії. Також у будиночку є акумулятор, заряду від якого вистачає на те, щоб жити у причепі тиждень. Щоб кемпер став повністю автономним, на даху можна встановити сонячні батареї.

Довжина будиночка — 2,5 м. Він без проблем вміщається навіть в гараж, в якому вже є авто і мотоцикл. У Lifestyle Camper можуть розміститися 3 людини. У невеликій кухні є холодильник і газова плита. Є умивальник з водяним насосом, аудіосистема і телевізор, які не вимагають великих енерговитрат. Як кажуть розробники, найбільшою проблемою було вмістити все необхідне: боротьба йшла за кожен міліметр. Через це кемпер довелося переробляти 3 рази.

Завдяки утепленню, температура в будиночку довго підтримується комфортною навіть без обігрівача: якщо на вулиці +9 °С, то всередині — +18°С.

Вага причепа, в залежності від комплектації, становить 350—400 кг, що зовсім небагато у порівнянні з іншими будиночками на колесах. Те ж можна сказати і про ціну Lifestyle Camper: ціна на його закордонні аналоги починається з $13 тис., за комплектації значно меншою, ніж пропонують Андрій і Павло у своїй моделі за $5 тис.

На сьогодні вже продають такі причепи під замовлення. Крім України, продаж Lifestyle Camper також плануються у країнах СНД, а трохи пізніше — і в Європі.

Раніше «Велика Епоха» розповідала про абсолютно автономний та екологічний будинок-капсулу.

Підписатися:

Коментарі