ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Що робити зі сміттям в Україні? Міністри обіцяють нову стратегію

Велика Епоха

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак повідомив, що в найближчі 3 місяці в Україні буде сформована національна стратегія поводження з відходами. Основна її мета — налагодити переробку відходів різних типів та їх безпечну утилізацію.

#img_center_nostream#На сьогодні проблема правильної та безпечної утилізації сміття є найгострішою в Україні. Вона безпосередньо впливає на стан навколишнього середовища та здоров'я українців.

Як зазначив Остап Семерак, ніхто, окрім нас самих, не зможе вирішити цю проблему і захистити природу та екологію України. Тому виникла необхідність розробити нову політику поводження з відходами, яка, як обіцяно, буде представлена ​​вже до кінця цього року, повідомляє day.kyiv.ua.

Нещодавно Мінприроди запустило онлайн-сервіс Ecomapa, за допомогою якого кожен може допомогти в боротьбі зі стихійними звалищами у своєму місті. Протягом перших 7 днів роботи сервісу було отримано близько 200 повідомлень про стихійні звалища.

За словами Остапа Семерака, на початку проведення інвентаризації звалищ виявилося, що органи місцевого самоврядування не знали про масштаби проблеми зі сміттям. Проте, українці мають повне право вимагати вирішення цієї проблеми, оскільки це є тією комунальної послугою, за яку вони платять.

Після затвердження нової програми боротьби зі сміттям потрібні будуть зміни в законодавстві. Це дозволить створити умови для правильного сортування та переробки сміття, не допустити його подальшого накопичення. У програмі також передбачена розробка та реалізація енергетичних проектів.

Міністр зазначив, що для вирішення цих проблем потрібна буде як фінансова, так і технологічна, і організаційна підтримка з боку міжнародних організацій, на яку розраховує уряд України.

Раніше «Велика Епоха» розповідала про онлайн-сервіс «Куди здати відходи», за допомогою якого можна швидко відшукати найближчий пункт прийому вторсировини у своєму місті.