• Врятуймо планету від пластика: світові еко-компанії розробили глобальну стратегію

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 26 вересня 2016 року

Пластикове сміття можна знайти всюди — на землі, в морі й навіть глибоко на дні океану. Забруднення планети відходами пластику перетворюється на справжню екологічну катастрофу. Сотні громадських організацій вирішили об'єднати свої зусилля, щоб не допустити глобальне забруднення Землі пластиком.

Забруднення планети пластиковим сміттям — це проблема, яка актуальна для всіх людей і всіх країн. Відходи пластика забруднюють ґрунт, ґрунтові води, моря та океани. Під час їх спалювання в атмосферу виділяються токсичні речовини.

Руйнівні наслідки забруднення відходами пластика навколишнього середовища видно вже сьогодні. За невтішними прогнозами, через 35 років в океанах на 2 т риби припадатиме 1 т пластика.

Причина цього — відсутність можливості переробляти цей вид відходів: близько 1/3 виробленого пластика йде не на переробку, а в Світовий океан. В океані пластик перетворюється на мікрочастинки, які з'їдають риби та інші морські тварини. Разом із морепродуктами і рибою пластик потрапляє до нашого організму.

Як запобігти наближення екологічної катастрофи?

У липні цього року на Філіппінах відбулася зустріч, на якій понад сотні громадських і неурядових організацій з усього світу розробили глобальну стратегію щодо вирішення проблеми забруднення планети відходами пластику.

У ході зустрічі було створено кампанію Break Free Plastic, в якій беруть участь великі еко-компанії: Zero Waste Europe, Greenpeace, GAIA, Surfrider Foundation, The 5 Gyres Institute, Oceana і багато інших.

Також на зустрічі було розроблено документ, що включає 10 цілей, серед яких: скорочення відходів, відмова від використання у виробництві небезпечних токсичних речовин, зменшення числа звалищ і сміттєспалювальних заводів (впровадження безвідходних систем) тощо.

Забруднення природи пластиковими відходами — це загальна проблема, і вирішувати її також потрібно спільними зусиллями.

За матеріалами Rodovid.

Вирішити проблему можна. Українка розробила метод утилізації пластикових відходів, яким зацікавилися іноземні інвестори.

На мапі від «Великої Епохи» можна подивитися, куди здати пластикові відходи. Також у Києві працює мобільний пункт «Україна без сміття», куди можна здати відходи безкоштовно.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...