• Як у селищі на Вінниччині встановили «сонячні» ліхтарі на вулиці

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 13 жовтня 2016 року

Жителі Вінницької області встановили сонячну електростанцію, енергія якої освітлює вулиці селища в темний час доби. «Сонячні» ліхтарі значно економлять енерговитрати на освітлення і є абсолютно «чистими».

Автором ідеї по установці в Павлівці сонячних батарей став сільський голова Віктор Кособуцький, розповідає 20minut.

Загальна вартість «сонячного» проекту склала 436 тис. грн. З цієї суми жителі села зібрали 21 тис. грн, 100 тис. грн — виділив районний бюджет, 42,5 тис. грн. — сільрада. Решта 272,5 тис. грн. — це гранти від Європейського Союзу за перемогу в конкурсі в рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Цей проект фінансується ЄС та Програмою розвитку ООН в Україні.

Як розповідає сільський голова, для отримання гранту в Павлівці була створена громадська організація «Заможне село — процвітаюча Україна».

На даху амбулаторії встановили сонячні панелі, а контролер заряду, реле часу і акумулятор — в Будинку культури. Звідти протягнули дроти на електричні стовпи зі світлодіодними лампами, розташовані уздовж вулиці.

Для зарядки акумулятора в сонячну погоду досить кількох годин. Цієї енергії вистачає на 8 годин освітлення шестикілометрової вулиці. У туманні дні система використовує електроенергію зі звичайного джерела, при цьому перемикання приладів з одного виду на інший здійснюється автоматично.

«Сонячні» ліхтарі значно економлять витрати на електроенергію. Як каже Віктор Кособуцький, для однієї вулиці, яка частково висвітлюється електричними ліхтарями на відстані менш як 1 км, потрібно платити 500 грн/міс, з урахуванням ще й центральної вулиці, довжиною 6 км, ця сума зросла б до 4000 грн/міс. Що стосується прокладання електричних ліній і установки ліхтарів на сонячних батареях, то це обходиться приблизно однаково.

За словами сільського голови, в планах на майбутнє — збільшити кількість ламп і придбати ще один акумулятор, що дозволить продовжити час освітленості до 16 год.

Раніше «Велика Епоха» розповідала про сонячну електростанцію в Дніпропетровській області, яка забезпечує енергією 1000 будинків, і про селище Львівської області, де також встановлено сонячні батареї на грант від ЄС.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...