• В селищах Дніпропетровщини з´являються сонячні електростанції

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 5 жовтня 2016 року

У Дніпропетровській області за кошти місцевих інвесторів побудували сонячну електростанцію вартістю 17 млн грн. Потужність СЕС становить 7 МВт, вона забезпечує понад 1000 будинків чистою енергією, повідомляє 34.ua.

Електростанція, яка виробляє «зелену» енергію, з'явилася в селищі Підгородне. Вона вже є другою в цьому регіоні: перша була побудована у місті Покров Дніпропетровської області.

Гендиректор електростанції каже, що для будівництва у Підгородньому СЕС використовувалися, в основному, матеріали та компоненти українського виробництва. Розробка проекту СЕС і супутньої документації зайняла близько року, а саме будівництво — всього 2 тижні.

Олександр Комісаров, керівник будівництва, говорить, що кожен місяць потрібно коригувати кут нахилу сонячних панелей. Хоча це і додаткова робота, але ККД такої установки, в порівнянні зі стаціонарними панелями, вищий у 2 рази.

СЕС абсолютно екологічно чиста, що дозволяє скоротити викиди СОв атмосферу на 26 т на рік.

Поки в селищі побудована тільки перша та друга черги, а вже в 2017 році планується розширити СЕС і підвищити її потужність на 4,5 МВт. На це буде виділено не менш як 40 млн грн.

Відзначимо, що Покров і Підгородне — не перші містечка, в яких встановлені СЕС. Раніше «Велика Епоха» розповідала про села Варяж і Тюдів Західної України, де сонячні електростанції встановили на гранти ЄС.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...