• Створено фотоелементи, що вдвічі ефективніші за звичайні

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 28 вересня 2016 року

Команда стартапа Insolight розробила фотоелементи нового покоління з використанням тонкого пластику. Нові панелі вдвічі ефективніші за ті, які сьогодні існують на ринку, тому їх окупність також скоротиться в рази. Господар сонячної установки з сонячними панелями Insolight зможе отримувати чистий прибуток набагато раніше.

Фахівці Insolight розробили фотоелементи з покращеними властивостями, які самі визначають напрям променів сонця. Для цього розробники використовували елемент під назвою геліоконцентратор, який працює як лінза. Геліоконцентратор — це тонкі прозорі концентратори з пластика. На невеликих сонячних панелях ця лінза фокусує сонячні промені. Зазвичай подібні панелі використовують у космонавтиці, і їх виробництво не з дешевих.

Але для проекту Insolight ця проблема була вирішена. Замість збільшення коефіцієнта перетворення енергії сонячних панелей, розробники застосували лінзи. Ці лінзи збирають промені на ділянках суперелементів, площа яких вимірюється кількома мм2. Таким чином, під яким би кутом не падало світло, система поліпшених фотоелементів зможе його прийняти. Як кажуть розробники, їх фотоелементи здатні вловити 100% променів.

Сьогодні прототип установки вже пройшов випробування в інституті Товариства Фраунгофера. Фотоелементи Insolight здатні перетворювати 36,4% енергії, що вдвічі більше, ніж ті, що сьогодні існують на ринку (18—20%).

За словами винахідників, ця розробка цілком орієнтована на звичайних людей. Сонячні панелі з фотоелементами нового покоління легко встановлюються і можуть мати різну конфігурацію.

Розробка Insolight вже готова для комерційного застосування.

Раніше «Велика Епоха» розповідала про створену деревину з властивостями скла.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...