ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Створений інженерами робот прискорить сортування сміття

Велика Епоха

#img_center_nostream#Фінські інженери зробили прорив у проблемі переробки різних видів відходів, створивши робота зі штучним інтелектом, робот здатний сортувати сміття. Роботизована технологія є значно ефективнішою за ручну, прискорює процес сортування й переробки, знижує загальні витрати.

Творцями машини для сортування відходів стали розробники з компанії ZenRobotics. Їх ZenRobotics Recycler — це робот зі штучним інтелектом, що базується на адаптивному алгоритмі пошуку. Для створення інтелекту застосовувався принцип функціонування мозочка людини.

Зазвичай попереднє сортування сміття проходить у кілька етапів: спочатку сміття поділяється на «метал» і «не метал», далі — на «важке» і «не важке», і нарешті проходить сортування вручну. Під час сортування вручну сміття проходить по конвеєру, уздовж якого стоять люди, сортують сміття і розкладають його по спеціальним контейнерам. Відсортовані таким чином відходи потім відправляються на заводську переробку.

#img_center_nostream#Завдяки роботові-сортувальнику, всі ці етапи можна об'єднати в один. Сміття проходить по конвеєру, над яким знаходяться швидкі механізовані «руки». За допомогою спеціальних сенсорів (металодетектор, далекомір, спектрометр) робот аналізує об'єкт і вирішує, як його краще захопити, а після цього переносить різні елементи у спеціальні відсіки.

Робот ZenRobotics Recycler з високою точністю сортує різні види сміття: деревину різних сортів, картон, пластмасу, мінерали, а також будівельне сміття (що складно зробити вручну). Висока акуратність і швидкість в роботі — ось як можна охарактеризувати цього робота.

#img_center_nostream#Всього один ZenRobotics Recycler може переробляти до 12 млн од. будівельного сміття на рік. Завдяки цьому значно підвищується ефективність попереднього сортування відходів різних типів.

Раніше «Велика Епоха» розповідала, як новий проект ЄС допоможе українцям правильно утилізувати відходи.