ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чи побільшало у столиці велосипедистів? Результати підрахунку

Велика Епоха

Асоціація велосипедистів Києва представила результати підрахунку кількості велосипедистів у столиці за рік. Нові дані показують, як змінилася кількість велосипедистів, а також скільки велосипедистів вибирають для переміщення тротуари, а скільки — дороги, чи одягають вони шоломи, і скільки жінок користуються велосипедами.

#img_center_nostream#Цього року АВК провела 2 підрахунки на 20 перехрестях: в травні—червні та у вересні, в будній і вихідний дні. Для підрахунків вибиралися дні з гарною погодою і години пік: у вихідний — з 12 до 14, і в будній — з 17 до 19.

Що вдалося встановити в ході підрахунку:

  1. У порівнянні з 2015 роком, кількість любителів покрутити педалі збільшилася на 10%, що є позитивною динамікою.
  2. У будній день велосипедистів на 11% більше, ніж у вихідний: це говорить про те, що кияни переважно використовують велосипед як транспорт для своїх щоденних справ.
  3. Жінки частіше їздять на велосипедах у вихідні (20%), ніж у будні дні (12%).
  4. У будній день 46% велосипедистів для пересування вибирають дорогу і 54% — тротуар. У вихідний навпаки: 35% — дорогу і 65% — тротуар.
  5. Найбільш інтенсивне пересування велосипедистів зафіксовано мостом Патона і Московським, а також по вул. Бальзака і Набережному шосе.
  6. У порівнянні з минулим роком, частка велосипедистів у шоломах залишилася колишньою — 23%.
  7. У спеціальний одяг для їзди на велосипеді були одягнені тільки 15—20% велосипедистів. Більшість вважають за краще повсякденний або спортивний стиль.
  8. В основному столичні велосипедисти вибирають гірські велосипеди, але восени часто можна було побачити міські та шосейні.
  9. Популярні місця поїздок на велосипеді: Європейська площа, Пішохідний та Московський мости, перетин вулиць Драйзера і Сабурова з вулицею Бальзака. Трохи менше велосипедистів зафіксовано на площі Слави, на перехрестях вулиць Коновальця і ​​Малевича, Льва Толстого і Саксаганського. Восени число жінок на велосипедах більше на Московському та Пішохідному мостах.

Велосипедний рух в Україні розвивається і на сайті «Велоген», де велосипедисти можуть знайти для себе багато цікавої інформації. А якщо хтось вважає, що велосипед — це тільки спорт або служить тільки для того, щоб дістатися до місця призначення, то він помиляється. У Китаї вважають, що велосипед може набагато більше, ніж звичайний легковий автомобіль.