• Українські студенти створили мережу для відстеження забрудненості міста

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 24 жовтня 2016 року
 

Студенти з Вінниці створили інфомережу для відстеження змін в екології: складу повітря, температури, рівня шуму і т.п. Пристрої з датчиками можна встановити у будь-якому місці, що дозволить швидко реагувати на небезпечні зміни в екології.

Інфомережа створена в рамках стартапу EcoCitizens, який переміг на EGAP Challenge — І всеукраїнському конкурсі IT-проектів у сфері електронної демократії, повідомляє Qha. Система складається з плати датчиків, об'єднаних у мережу, сервісу обробки інформації та візуалізації даних.

Датчики визначають склад повітря на наявність COи NO2, рівень шуму, вологість, освітленість, температуру. Також є передавальний пристрій, що відправляє ці дані через Wi-Fi. Це пристрій живиться від мережі або від сонячної батареї і може бути встановлений на підвіконні або балконі.

EcoCitizen має центральну базу даних та необмежений доступ, завдяки чому його можна використовувати в системі «розумне» місто, де будуть фіксуватися усі важливі показники. Ці показники також допоможуть вибрати найкраще місце для життя, відстежувати зміни середовища в місті, проводити наукові дослідження.

Як кажуть творці EcoCitizen, їх розробка має багато переваг: доступна ціна ($100), компактність, open-source поширення, простота програмування і зміни, завдяки використанню пристроїв на платформі Arduino.

На основі проекту EcoCitizens також можна створювати й інші сервіси для моніторингу навколишнього середовища. Цей проект може зацікавити не лише екологів, але й школи, ОСББ та ін.

Проблема екології є досить серйозною для багатьох країн, в тому числі, і для України. Причина етому — викиди шкідливих речовин, забруднення повітря і води, численні сміттєві полігони, які утворюються внаслідок неправильної утилізації відходів. Уряд обіцяє розробити масштабну програму щодо боротьби з відходами, а деякі українці вже сьогодні беруть все у свої руки і організовують роздільне збирання та переробку сміття у своєму селищі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...